Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Számotokra mi most/volt a...

Számotokra mi most/volt a legnehezebb tanulóvezetőként?

Figyelt kérdés
Korábbi és mostani tanulók véleményére is kíváncsi vagyok, hogy amikor vezett(et)ek, mik voltak a legnagyobb nehézségek amiket nehezen tudtatok elsajátítani (akár a legkisebb apróságok is) és folyamatosan elrontottatok? Nekem a sebességváltással van néha problémám, mert nem egyszer fordult elő, hogy félreváltottam.

2015. okt. 1. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sebességváltás nagyon nem net, nagyon nehezen jöttem bele abba, hogy ne gyepáljam a váltót, ne erővel váltsak...


Fék. Nem ment. Gyilkos volt. Megesett, hogy már mondta az oktatóm, hogy úgy fékezzek, mintha neki akarnék menni az előttem lévőnek.


Irányjelzés. Legnagyobb hibám, még vizsgán is előjött: egyszerűen nem nézem előtte a tükröket, csak amikor már kitettem az indexet. Természetesen nem változtatok irányt körülnézés nélkül, csak a műveletek sorrendje nem oké.


ja, és tanulókocsiban fogalmam sem volt arról, hogy melyik a jobb és melyik a bal :o

2015. okt. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*...nagyon nem ment...*
2015. okt. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 veterán vas ***** válasza:

Két komoly problémával küzdöttem, amíg nem volt meg a jogosítványom.

1.Nem akarták ideadni a családi autó kulcsát.

2.Az utcánkban volt egy 30-as tábla. :)


Az idő sok mindent megoldott:

1.Ma már saját autóm van.

2.Rájöttem, hogy nem kell mindig padlógázzal közlekedni.

2015. okt. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én egyébként túlságosan sterilnek érzek bizonyos szabályokat (kormánytekerés, a már említett index). Ha meglesz a jogsim, szinte biztos, hogy ezeket ki fogom majd törölnöm a fejemből, mert lehet, hogy "tudományosan igazolva" biztonságosabb, viszont nekem kényelmetlen és elvonna a figyelmemet a spontán vezetésről. Amit a mai napig nem értek, hogy miért kell hátrafordulni tolatáskor, ha a középső tükörbe nézve sokkal kényelmesebb az egész művelet.
2015. okt. 1. 14:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem fontosak és jók a szabályok. mint ahogy az is, hogy ha van rá lehetőség, igenis fordulj hátra tolatáskor.


Az, hogy az ember bizonyos szabályokat idővel másként értelmez, vagy idomul hozzá, az nem gáz, így fog kialakulni a saját vezetési stílus...


Kicsit azért durvának érzem, hogy neked a "kényelmes és spontán vezetés" fontosabb, mint a "tudományosan igazolt" (te nevezted így, de még ha nem is tudományosan, csak igazolt) biztonság...

de persze ez csak addig van így, amíg valaki kényelmesen és spontán neked nem megy, mert pont a holttérben voltál és nem látott...

2015. okt. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 veterán vas ***** válasza:

Nyugi van! ;)

Előbb-utóbb szinte mindenki átesik ezeken a világmegváltó forradalmi gondolatokon. Aztán később -évek múlva- rájön, hogy tényleg nem is volt olyan ostoba az a vizsgabiztos, tényleg jó hogy kitalálták a körforgalmat, valóban meg lehet szokni, hogy nem nézegeted a váltókart a pedálokat, a fordulatszám mérőt, és hogy a három tükör ellenére is megfordulsz néha, vagy kidugod a fejed az ablakon. :)

2015. okt. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vizéli László ***** válasza:
100%
Nekem mikor jogsiztam 2006-ban, a legnehezebb az emelkedőn való elindulás volt. Ezt rutin pályán soha nem tudtam megcsinálni. Vagy lefulladtam vagy bőgettem a motort ami miatt lebaxtak :D Ahogy meg lett a jogsim és autóm, soha nem volt vele problémám, de tanulás közbe soha nem ment. A másik amit nehezen szoktam meg, hogy ne tartsam a kuplung felett a bal lábamat, hanem tegyem félre. Sokáig úgy mentem gyakorlaton, aztán mikor volt egy picike rutin, akkor már félre rakosgattam a lábam mert kényelmesebb volt.
2015. okt. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Dombnak fel elindulni, azon azért paráztam rendesen. Mondjuk nem tegnap volt már, Skoda 105-el, ami meg egyenesben sem arról híres, hogy van benn erő. :D
2015. okt. 4. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A vizsgabiztos leszo pása, hogy átengedjen.
2015. okt. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem irányjelző, hátrafelé és párhuzamosan hátrafelé parkolás nem ment. Ezekbe is belejöttem jobban a végére de nem tökéletes. Hétfőn mentem át a vizsgán.

Hál' istennek rutin vizsga már nincs, emelkedőn kézifékkel indulok el, úgy könnyű.

17/F

2015. okt. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!