Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 17 éves kortól lehet felügyele...

17 éves kortól lehet felügyelet nélkül autót vezetni?

Figyelt kérdés
Mármint nekem azt mondták hogy 18 év alatt kell mellettem lenni valakinek akinek van jogsia és 18 év feletti.

2015. okt. 1. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, ilyen korlátozás nincs. Első 2 évben kezdő vezetőnek vagy nyilvánitva, ami annyit tesz hogy motoron nem vihetsz utast, illetve nem húzhatsz szerelvényt/pótkocsit.
2015. okt. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól átvertek téged.
2015. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon ha megszerezted a jogosítványodat, szabadon járhatod az utakat egyedül is. Külföldön viszont csak 18 év fölött vezethetsz, még szülő felügyelettel SEM vezethetsz!
2015. okt. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ki találta ki ezt a hülyeséget, de ez már azóta megy, mióta van jogosítvány.. :D


Ha van jogosítványod, akkor nyilván azért lett meg, mert tudsz önállóan vezetni, felügyelet nélkül.

2015. okt. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy honnan ered ez az urban legend, de azt sem, hogy miért hiszik ennyien el. Tedd fel a kérdést. Mi a franctól lenne biztonságosabb, ha ott ülne melletted valaki, akinek van jogsija? És kész, meg is kaptad a választ, hogy ez úgy f**zság, ahogy van.
2015. okt. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, kérlek nevezd meg azt, aki ilyet mondott, hadd röhögjük ki.
2015. okt. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ha van jogsid, lehet felügyelet nélkül vezetni. Amíg tanulsz, addig meg az oktató felügyel :)


a 18 éves korhatár a jogosítvány területi érvényességére vonatkozik, azaz 18 éves kor alatt kizárólag Mo területén érvényes, külföldön nem vezethetsz vele.

2015. okt. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Max ajánlani szoktak ilyesmit de nem feltétel...
2015. okt. 4. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!