Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő vagyok, mikor kell váltani?

Kezdő vagyok, mikor kell váltani?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Tegnap vettem egy vw golf 4 1.9 tdi-t ( nem vagyok smoke and charme) . Ez a legels0“2 dieseles aut¨Žm, eddig kiz¨˘r¨Žlag csak benzinest vezettem. H¨˘ny ezern¨Śl kell v¨˘ltani,hogy k¨Şm¨Śljem a motort ¨Śs a turb¨Žt ¨Śs j¨Žl fogyasszon?

0‡6s ha n¨Śha napj¨˘n oda l¨Śpek neki meddig nyomhatom hogy az m¨Śg ne legyen vesz¨Ślyfaktor a motornak?



2015. okt. 2. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
2500-3000-nél érmedes. Ez a fogyasztásnak is jó , meg menetdinamikában majdnem ez a legjobb.
2015. okt. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon muszáj 4000 min^-1 -ig pörgetheted , de ennek már igazából nem sok értelme lesz,mert a teljesítmény itt már letörik, de úgyis fogod érezni.
2015. okt. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

bocsanat de ha ekezettel irok akkor ugy irja ahogy fentebb :///

szoval max 4ig lehet

kettonel elszoktam valtani..ez nem nyirja a turbot vagy a motrot?

2015. okt. 2. 21:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyorsításnál mehet 2500-3000-ig, konstans tempónál pedig lehetőleg 1500-2000 között legyen a fordulat, 1500 alatt soha ne legyen, mert azzal kinyírod. Amúgy hiába dízel, nem megy ez tönkre a nagyobb fordulattól sem, ami nagyon fontos, hogyha 2500 felé pörgeted, akkor már meleg legyen a motor, hideg motorral ne pörgesd.
2015. okt. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
na ez teljes mertekben kielegito valasz volt.ezer koszonet
2015. okt. 2. 22:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Nehéz erre a kérdésre egzakt választ írni, mert igazából nagyon sok dologtól függ. Minél gyakorlottabb vagy annál többet tudsz te is számításba venni. Néhányat leírok a váltás időpontját, fordulatszámát befolyásoló dolgok közül:

Autó terhelése, motor karakterisztikája, váltóáttételek, lejtő-emelkedő, haladási szándék (gyorsítás, lassítás, egyenletes sebesség). Szóval nem annyira egyszerű ha jól akarod csinálni és a fogyasztás meg a motorélettartam is szempont. Nem véletlenül vannak ma már computer vezérelte automata váltók. De kezdőként arra ügyelj, hogy ne kínozd a motort se túl alacsony, se túl magas fordulatszámokkal. Az első jól mondta, ha 2000 és 3000 között tartod az 1.9 TDI fordulatszámát akkor az az átlagos forgalmi szituációk 95%-ához megfelelő lesz. Később ahogy szerzed a gyakorlatot annál jobban érzed majd hogy mikor érdemes váltani.

2015. okt. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
elegge szokatlan..3benzinesem volt ez elott..rakell meg ereznem :)
2015. okt. 5. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!