Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy mondja el a nagyapámnak,...

Hogy mondja el a nagyapámnak, hogy így csak kinyírja a kocsiját?

Figyelt kérdés
Mindig úgy vezet, hogy a fordulatszám SOHA nem megy 1500 fölé, gyakran inkább csak 1000 alatt marad, de mindig, emelkedőn, gyorsitásnál, és mindezt 4-5-ős fokozatban (országúton is csak ezért egy forgalmi akadály), meg állandóan panaszkodik, hogy rángat és csörög a kocsi (1000 alatt, 4-esbe) és újat akar, de mindenáron, és azzal sem vezetne másképp. amúgy 2001-es swift-je van.
2015. okt. 3. 08:01
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Hát így: -Nagyfater egy kicsit nagyobb fordulaton pörgesd már ezta sz@rt mert akkor nem csörög,csattog .

De nelepődj meg azon ha elhajt a pics@ba mondván,h ugyan netudjad mán annyira te nyikhaj :D az öregek ilyenek hagyd hagy csináljon amit akar nert ugysem tudsz teeni ellene...sok sikert és türelmet.

2015. okt. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szántóvető ***** válasza:
semmit nem tudsz tenni.majd eladósorba kerül az autó,ráaggatják a keveset használt megkímélt stb.jelzőket közben meg normális olajnyomás nélkül működött a motor.gondolom nem újonnan vette.
2015. okt. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az öregeket már soha nem beszéled rá, hogy hibáznak, pláne ha a makacsabbik fajtából való. Szerintem hagyjad inkább. Bár ha új turbó benzinest akar venni, akkor azzal tényleg baj lesz ilyen használatnál. Csak akkor fogja megtanulni, ha az el fog kokszolódni.
2015. okt. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hagyd a francba, ne bosszantsd fel az öreget, majd megcsapágyaztatja a motort, ha kifekszik, vagy nem, de akkor nem tudja eladni. Mindegy, ő pénze, ő autója, vezesse úgy ahogy akarja.
2015. okt. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Cserélj vele helyet.

Nagyfater, ott a jobb egy, egy órán keresztül csak nézél, fülelj, figyelj. Véleményt majd utána.


Aztán vidd el autózni. felkapcsolás 2500-3500 között, üzemmeleg motornál egy-egy kigyorsítás kettes padlóval 6000-ig... meg lehet mutatni, hogy mikor él egy motor, és mikor döglődik.


Hátha megérti, hogy 1500 alatt csak gurulunk, sebességet tartunk. Gyorsításkor a fordulatszámmérő mindig legyen 2000 de inkább 2500 felett.

2015. okt. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Ez nem így megy, nekem egy lomha kocsit 1000 km-ig kellett hajtanom, hogy betanuljon a motorvezérlő, és ne legyen lusta, de még mindig nem volt tökéletes, most már mentem vele 10-20 ezer km-t, plusz gyertya csere, szinte mindig padlózom, és most elég dinamikus lett, érzetre +20-30 lóerő, mint amikor megvettem, mert nagyon gyenge volt.
2015. okt. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én nagyfaterom meg olyan volt hogy nem hagyta kb4000 aláesni az ezerkettes zsigát. Akkor még 60-nal lehetett menni településen és ritkán váltott 3-ba.
2015. okt. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Keress neki egy használati utasítást/kézikönyvet, azokban szerepel, hogy egyes sebességekhez milyen fokozatot ajánlott választani.
2015. okt. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
beszéld rá egy dízelre. mond neki hogy egyszer te is olyat akarsz, meg mindenki dicséri omg defsza
2015. okt. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!