Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumulátor töltésnél melyik...

Akkumulátor töltésnél melyik sarut kell lehúzni?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy akkumulátor kiszereléskor negatív le, pozitív le, beszereléskor pozitív fel, negatív fel.

Viszont én most tölteni szeretném, viszont nem vagyok biztos benne, hogy melyiket kell lehúzni. (Úgy rémlik, hogy az elektronika megóvása érdekében illik lehúzni.)


Köszönöm.



#akkumulátor #töltés #saru #saru lehúzása #saru eltávolítása #pozitív saru #negatív saru
2015. okt. 3. 12:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én sem szoktam levenni az akkusarut töltéshez. Pedig van az autómban gyári beépített navigációtól kezdve az elektronikus lengéscsillapítás-vezérléses interaktív futóműtől kezdve minden elektronika. Igaz a töltőm is elég márkás cucc: CTEK.

Többször töltöttem már, nem okozott semmilyen galibát.

2015. okt. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
82%

Cbres, "azt hiszem, hogy autóvillamosságis vagyok".

Ezzel szerintem egyedül állsz, mert az általad írtak alapján nem hiszem azt.

Ha az egyik megoldás teljesen biztonságos, a másiknál pedig végig figyelni kell, nehogy hozzáérjen valamihez, akkor nincs miről beszélni. Akkor csak és kizárólag a biztonságos megoldás használható. Amúgy az autók szervizleírásai is mindig mindenhol ezt írják, hogy a negatívat kell levenni.

Letörném a kezét annak a (villamossági) szerelőnek, és feldugnám a seggébe a villáskulcsát, aki a kocsimon merné nem így csinálni.

Aki egy ilyen egyszerű, tét nélküli dologban ennyire szarokbele-tökmindegy módon áll hozzá, az egy valóban bonyolult, vagy nagy precizitást igénylő műveletnél a normális megoldás helyett jó eséllyel választ valami "jóazúgy" gányolást.

2015. okt. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó!
2015. okt. 4. 07:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!