Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Golf 4 1.6. Mekkora fordula...

VW Golf 4 1.6. Mekkora fordulat számon megy a legideálisabban?

Figyelt kérdés

Lehet elég hülye a kérdés, de egyik rokonunknál találtam egy kézikönyvet az autójukhoz. Nekik Opel Meriva 1.7 TDi-jük van.


A kézikönyvben azt írja, hogy 2,5-2,700es fordulat számon a legideálisabb vezetni. Na most nem hiszem, hogy egy dízel autóra gondoltak ebben az esetben. Szóval lehet, hogy épp az 1.6os benzines Merivára vonatkozott az a könyvben.


A Golf 4esnek más a váltója, nem ugyan azon a fordulatszámon van az adott fokozat adott sebességekor pl. Szóval ezek tudatában hol lehet a legideálisabb fordulatszám?


2015. okt. 4. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:

A kézikönyv a nyomatékcsúcsra gondolt, ami egy rosszabb dízel autó esetében reális is.


A Golfhoz konkrét nyomatékgörbét is tudok mutatni:

[link]

3750 körül van a nyomatékcsúcs, 3000 alatt pedig szinte teljesen halott, tehát nem nagyon lehet vele spórolósan vezetni. A váltójáról nem találok most pontos infót, de valószínűleg nagyon rövid lehet, akkoriban divat volt VW-éknél.

Röviden a kérdésedre válaszolva: ha haladni akarsz, legalább 3500-ig el kell forgatnod, hogy ne a nyomatékvölgybe érkezz. Ha nem sietsz, akkor ki kell tapasztalni, mi az, amit még bír az autó.

2015. okt. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ez attól függ mit akarsz, ha csak egyenesben gurulsz a faluban 50-el, mi a szarnak pörgetnéd 2700-on? nyilván az ember feljebb vált, ha nincs szükség annyi kraftra...


2-3 között vezetünk, de mindig a 2-höz közelebb, ha emelkedő jön, vagy gyorsítani akarsz, de nem akar megindulni, akkor meg visszaszúrsz, ilyen marha bonyolult... 2 alatt nem erőltetni!

2015. okt. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hát ha 3500-ig elforgatod, akkor lakott területen belül 2-nél feljebb nem váltasz, meg is nézheted a fogyasztásod utána... :D

úgy kell pörgetni, ahogy a helyzet igényli


amúgy ritka szar a nyomatékleadása... atyaég...

2015. okt. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyenem és azt szerette ha forgattam 12000-nél kezdet élni és 18500-húzott de el szoktam kapcsolni 17000 körül, hogy kíméljem. A fogyasztása is csak 5liter volt 5 km-en. Ha nem hallod és érzed mi a jó a motornak, akkor...kérdezd meg itt. :)
2015. okt. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

És ha mondjuk 2000es fordulat alatt hajtom, hogy spóroljak az üzemanyaggal?! Abból hosszútávon lehet probléma?


Pl ha lakott területen, egymagam az autóban, az 50et már 4.ből hajtom? Na meg így pl ha a 70-80at 5.ből?

2015. okt. 6. 12:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Te érzed, mennyire bírja. Rövid a váltód, nagy baj nem lehet belőle. Nekem jóval hosszabb az ötösöm, de 45-től bírja, városban 1400-1800 között váltok fel (és közben nem vagyok mozgó útakadály). Neked ennyire biztos nem lesz rugalmas lent, de ha ésszel csinálod és nem erőlteted, nem lesz baja.
2015. okt. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!