Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most akkor ez kinyomó vagy...

Most akkor ez kinyomó vagy nyelestengely csapágy hangja?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__725..


Tegnap volt egy ilyen kérdésem, amiről meggyőződésem volt hogy kinyomócsapágy, de a válaszok elég ellentmondóak voltak azt illetően, hogy valóban kinyomócsapágy-e.


Dióhéjban: állandóan hallatszik, de amikor picikét megnyomom a kuplung pedált, de csak éppenhogy akkor elhallhat és szépen jár a motor.

Pontosan olyan tünet mint ezen a videón, és amikor szinte csak hozzáér a pedálhoz, megszűnik a hang: https://www.youtube.com/watch?v=gdVJ5vnO6Jg


2015. okt. 6. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Most úgy őszintén,te látatlanba/hallatlanba mit vársz??!?Távgyógyítást??Hogy valaki ez alapján a leírás alapján 100% biztosra megmondja mi a baj?!Tegnap adtunk tippeket!Mi lenne ha esetleg elvinnéd az autót egy szerelőhöz,mert attól,hogy ezt itt naponta meg fogod kérdezni,nem hiszem hogy előrébb leszel.....
2015. okt. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Gyönyörű szépen látható és hallható is, tehát aki ért hozzá az meg tudja mondani hogy ez pontosan milyen bajnak a tünete, a videót is ezért linkeltem. Nem szórakozásból irkálok, szerelők is össze-vissza beszélnek, vagy éppen nagyívben leszarják hogy jön egy kis mellékzörej a motorból, amitől eltekintve az autónak semmi baja nincs.

Többen mondták és én is úgy tudom hogy kinyomó, de mások szerint nyelestengely.


Néhányan le is írták hogy a kettőnek két teljesen különböző tünete van, kérdés hogy ez melyikre igaz, mivel én nem értek hozzá, ezért kérdezem.


(amikor a láncom kopogott akkor is össze-vissza beszélt az összes nagy szakember, hogy ez 100% hogy nem a lánc, mert annak nem ilyen hangja van, de ne is foglalkozzak vele, mert alig hallható, erre én hülye lecseréltem, és mit ad csoda mégis a lánc volt. Ez csak egy a sok közül, szóval a szerelőkről megvan a véleményem)

2015. okt. 6. 15:13
 3/11 Beviz Elek ***** válasza:

Volt nekem is ilyen, 1 hónappal kuplungszett csere után... Annyi volt a különbség hogy eleinte nem mindig csinálta és hangosabb volt.

Később, kis kopás után már csak akkor csinálta, miko hozzá értem a pedálhoz, annyira sem kellett benyomni mint a videón látható.


Javítás: vettem egy másik kinyomócsapágyat, a méregetés, stb közben arra jutottunk, hogy a kialakítása rossz. A csapágyházon volt egy kis karmantyú amin látszott egy kis súrlódás, a kuplungszerkezet lamelláin pedig látszódott a belemarás.


Egyúttal felszabályoztattam a lendkereket is, a szervíznek úgy látszik nem volt erre kapacitása...

2015. okt. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Két probléma lehet a váltóval. Egy kopott és a szerkezet karjai hozzáérnek a nyomcsapágyhoz, ami a folyamatos tekeréstől szétesett és megszorult. Mikor rálépsz nekifeszül a karoknak a csapágy és ismét forog ezért elhallgat. Az elméletem csak akkor állja meg a helyét, ha nagyon felt fog a kuplungpedálon a szerkezet. A következő az lesz, hogy megáll végleg a csapágy és tönkreteszi a kiemelő karjait és persze nem fog elhallgatni nyomásra sem.
2015. okt. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tehát a kuplunggal nem a váltóval.
2015. okt. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Valójában tökmindegy melyiknek a hangja, mindkettő javításához le kell venni a váltót, akkor meg úgyis kiderül a hiba oka.
2015. okt. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Beviz Elek ***** válasza:

[link]


[link]


Na ezt csinálta nekem a drága! A képen látszik ahogy belemart, ez adta a csikorgó hangot

2015. okt. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki!

Megette a fene ezt ha így van. Kissé elbizonytalanodtam hogy most levegyem-e a váltót, továbbá érdekes hogy üzemmeleg motornál nem hallani ezt a hangot egyáltalán.

2015. okt. 7. 14:07
 9/11 anonim válasza:
Ugyanez most az autómmal a probléma. Neked mi okozta a bajt ?
2017. márc. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem is ez a problèmám most!Mi lehetett a baj?
2018. okt. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!