Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A fagyállót keverni kell...

A fagyállót keverni kell desztillált vízzel vagy tisztán kell használni télen?

Figyelt kérdés
2015. okt. 6. 17:46
 1/6 Beviz Elek ***** válasza:

Ott a cimkén hogy higított vagy nem.


Én amúgy -30 körülire állítanám

2015. okt. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van fagyálló koncentrátum, ezt desztillált vagy ioncserélt vízzel kell hígítani olyan arányban, amilyenben neked célszerű (feltüntetik a címkén, az egyes hígítási arányok milyen fagyáspontot eredményeznek). Meg van a kész fagyálló, ezt nem kell hígítani, csak beleborítod a motorba.
2015. okt. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát van ilyen is, olyan is.. :/ Hát ez nem nagyon segített, de köszi nektek :)
2015. okt. 6. 18:37
 4/6 szántóvető ***** válasza:
pedig logikus:a készre kevertet nem hígítod,a koncentrátumhoz pedig kell víz.van rajta táblázat hogy milyen arányba keverd,a -30 fok jó ötlet.lehetőleg a hűtő kiegyenlítőjébe töltsd miután leengedted a régit,ne a motorba.
2015. okt. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na vettem rózsaszín D+ -t, csak véletlenül elszámoltam és majdnem tisztán ment bele folyadék, most -52C a mérő szerint.

Hagyjam így vagy leengedjek egy kicsit és utána öntsek vizet?

2015. okt. 13. 16:24
 6/6 A kérdező kommentje:

Vagy már mindegy ha megvettem bele és elcsesztem?


Így volt a dobozán:


0,5L folyadék + 1 liter víz = -35C

1L folyadék + 1 liter víz = -45C

1,5L folyadék + 1 liter víz = -55C

2015. okt. 13. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!