Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti melyik autóval voltatok...

Ti melyik autóval voltatok eddig a legjobban megelégedve? Benzin, dízel? Ajánlott kocsi fogyasztása? Most vagyok kocsi választás előtt és nem tudom melyik lenne a legjobb választás.

Figyelt kérdés
Eddig a Jaguár x type és az audi A4 között gondolkoztam. Mind a kettőnek megvan a megnyerő külső megnyerő belső. De sajnos a Jaguának csak pesten találtam szervízet (ami tőlem 300km) és vannak nagyon nehezen beszerezhető alkatrészek + sokan mondják hogy a lápája nem sokáig bírja és valaki 2 havonta cserélgeti. Az audi A4-ről meg azt hallottam hogy elég problémás autó. Olyan autót szeretnék ami keveset fogyaszt, ha nem is nagyon olcsó az alkatrész bele de kifizethető legyen, megbízható és kényelmes.

2015. okt. 7. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Faguriga legyek, ha értem a gondolkodásodat. Ha olcsót, keveset fogyasztót akarsz, akkor miért a felsőkategóriás autókat nézegeted?
2015. okt. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jogos kérdés. Nálam a kevés fogyasztás az ilyen 8-9 liter alatti. Felső kategóriás autóból is lehet ilyet kapni. Jaguár x type nagyon sok alkatrésze megegyezik a fordéval szóval némelyik alkatrész olyan drága mint egy átlagos autóé. Itt inkább az lenne a kérdés hogy szép utastér legyen, ne kelljen havonta szerelőhöz vinni. Mindegy de ha írsz kocsimárkát hogy melyiket ajánlod utánna olvasok véleményeknek teszteknek stb. Inkább a kényelem, szépsége a lényeges nem az hogy húzon mint az őrült így is úgy is eljutok vele A pontból B bontba.
2015. okt. 7. 16:15
 3/10 anonim ***** válasza:

Aki felső kategóriás autót akar, számoljon azzal, hogy a szervizelése nem lesz olcsó.

Sőt egy megfelelő alapállapotú autónak a vételára is általában magasabb, ha valami realíve olcsó, arra gyaníthatóan sokat kell majd költeni.


A kérdés valóban értelmezhetetlen, nincs semmi támpont, csak a két bedobott márkanév a leírásban.

Egy Swifttel is meg lehet elégedve a gazdája, a másik meg lehet Lexusnál nem hajlandó alább adni - utóbbinál viszont nem lehet szempont az olcsóság.

2015. okt. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem eddig a legjobb vétel pont egy Audi A4 volt. 1.9 PDTDI, 310 ezer km-mel vettem, 420 ezerrel adtam el, szűk két év alatt ment bele a 105 ezer km. Mindössze két lengőkart cseréltem ki benne, ezen kívül csak olajcsere, meg vezérléscsere volt mikor megvettem. Én se hittem el, hogy ez ilyen. Mikor eladtam, mondták, hogy tekerjem vissza 150 ezerre, simán hihető lett volna, semmi kopottság nem volt rajta, olajat is csak pár decit evett (PD-k gyárilag eszik), pedig nem kíméltem az autót, és városban is járkáltam vele, ami elég gyilkos üzemmód. És nem problémás autó az A4, alkatrész is van dögivel hozzá ha kell. Pláne egy Jaguárhoz képest, az tényleg egy betegágy, alkatrész sincs hozzá...

A mostani autó is Audi, A6-os, 3.0 TDI, erről is ódákat tudok zengeni, csak kicsit alábbhagyott az újjongás, mikor 200 ezer forintért kellett a turbót javttassam. De ennyi volt, semmi más baja ennek se. Sok-sok autóm volt már, több mint 10, és 7 féle márka közül, 3dik Audi után mondom, hogy az Audi a legjobb.

2015. okt. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Aki felső kategóriás autót akar, számoljon azzal, hogy a szervizelése nem lesz olcsó. "


Felső kategória az Audi A8, egy Audi A4 1.9 vagy 2.0 TDI motorral abszolút megfizethető átlagos ember számára is (nincsenek drágább alkatrészek benne, mint mondjuk egy dízel Opelben).

2015. okt. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Ezek a kulcsszavak,hogy olcsó,megbízható,kis fogyasztású.....és erre beírja,hogy jaguáron gondolkodik.......hát ez no comment......vagyis de...facepalm
2015. okt. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
olcsó, megbízható, kisfogyasztású, kényelmes: Maruti. örök darab.
2015. okt. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ford Mondeo 155 ST tdci és 7.5 litert evett.
2015. okt. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja a marutti király :D csak egy 190+ cm-es embernek nyakába kell húzni benne a lábát xd
2015. okt. 8. 07:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Én a mostanival vagyok megelégedve bő 1 éve van meg, Bmw e46 320d, 5,5 literre jövök ki átlagba teli tankos méréssel és board szerint is. ( minimumom 5,2 volt országúton maximumom 6,5 autópályán) városban nem használom, de ott is szerintem 7 alatt lenne. Benzinest azért nem vettem, mert többet megyek, és ezzel 800-900 km közt tankolok bele (általában tele) ilyenkor még van benne de nem szoktam sosem teljesen kifogyasztani mert dieselt nem használunk kevés gázolajjal a tankba, de elmenne 1100-1200 km körül egy tankal ha full kifogyasztanám. Benzinessel szerintem nem tudnák ennyit elmenni, ami azért nekem szempont, egy 20i lenne kb hasonló erőben az meg 7-8 körül fogyasztana. Persze kérdés mire kell, ha legalább 20-30 km-re bejárni országúton/autópályán rendszeresen,akkor érdemes dieselt- de ha városba 5-10 km-re akkor csak benzinest, dieselt hamar kivégzi a városi használat, hideg motorral. + hidegindításkor 1 perc járatás illetve leállítás előtt is érdemes a turbó visszahűtése miatt fél-1 percig alapjáraton járatni. Nekem most télen sokszor 10 km után éri csak el a víz az üzemi hőfokot na akkor az olaj az onnan még kb 4-5 km után( addig érdemes kis gázadással menni és minimum 1500 de maximum 2000-es fordulaton)


Összesítés: Ha odafogsz figyelni a diesel gyengeségeire és elvárásaira és a kritériumainak akkor Dízel.


Ha pedig nem igazán akarsz hideginditás után fél-1 percet várni, és leállítás előtt is fél-1 percet várni, hogy vissza hüljön stb csak beülsz kulcs elfordit és gáz majd 3 km után leállít akkor benzin.

2020. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!