Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segítséget szeretnénk kérni....

Namesur1996 kérdése:

Segítséget szeretnénk kérni. Egy Opel Vectra b 1.7 td isuzu autóm van, és úgy vettem hogy megszorult benne a motor. A motor szét lett szedve, és kiderült hogy enyhén bele mart a hengerfalba (hüvelybe). Mi a teendő ilyenkor? Mi a legolcsóbb?

Figyelt kérdés

Az 1. , és a 4. henger nem sérült, viszont a 2. és a harmadik henger sérült. Mi kerül kevesebbe?A sérülés nagyon enyhe talán hajszálnyi mélyen és kb:1 cm széllességben. Természetesen abban a hengerben a dugattyú gyűrűk is le vannak tapadva.

Nem tudom,hogy mi lenne olcsóbb ha a jelenlegi blokkba vennénk még 2 dugattyút és új gyűrűsort kapna az összes henger.Max egy nagyon finom csiszoló papírral megigazítanám az érdes felületet és menne még valamennyi km-tert?? Vagy vonalba furatnám,és akkor természetesen új dugattyú stb...

Vagy olcsóbb lenne ha vennénk valahonnan egy fűzött blokkot.

A mihamarabbi válaszokat előre is köszönöm!



#Opel Vectra b 1.7td isuzu #hengerfal sérülés
2015. okt. 8. 19:08
 1/5 Petya183 ***** válasza:

Értelmetlen lenne dugozni meg perselyezni annyiba lesz a vége amennyit a kocsi ér... Vegyél bontott blokkot azzal jobban jársz.. De nem értem miért kellett egy ilyet megvenni? 100ezerre se kellene egy szorult blokkos motor pedig én bármit megszerelek " házilag...

Oka van ha megszorult,lehet úgy bántak vele és akkor minden más is sz*r benn... De persze lehet csak olaj nélkül ment.. Akkor viszont károsodott az összes főtengely siklócsapagy vezérműtengely stb...

2015. okt. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt az autót úgy vettem meg, hogy sokáig én járkáltam vele.Szóval egy teljes megbízható fürge kis autó volt.

Én is elég sok autót csináltam már főleg motor problémásat,azért is vettem meg olcsón.

Az autó úgy szorult meg,hogy felmentek vele az autópályára és nem vették észre, hogy a víz egyre följebb megyen.Majd amikor észre vették oldalra álltak vele,és leállították (egy 120C fokos motort :/ ). És utána már nem is erőltették szóval azonnal hívták az autómentőket és haza hozták.

A hengerfej épp és semmi mást nem vitt magával ez a probléma. Annyi,hogy a két henger az kárt csinált magában.

És még szerencse hogy álltó helyzetben állt be a motor nem pedig menetközben mert akkor tuti,hogy szét roncsolta volna a hengerfejet.

Annyira enyhe karcról van szó , hogy szerintem egy új gyűrűvel talán még eldöcögne egy darabig még össze szedném magam anyagilag egy teljes motorfelújításra.

2015. okt. 8. 19:32
 3/5 A kérdező kommentje:
De viszont ha utána számolgatok a gyűrű is majdnem ott van mint ha vennénk valami bontott blokkot.De akkor megint felmerül egy kérdés, hogy akkor megváltozik a motor kod stb.. és mi van ha egészen véletlenül kiszúrok egy kpm-es ellenőrzést akkor tuti, hogyleveszik a rendszámot rola.
2015. okt. 8. 19:36
 4/5 anonim ***** válasza:
El kell vinni egy gépműhelybe és ott majd megmondják mit lehet vele kezdeni. Eleve megmérik majd minden hengerben a kopást és az majd megmutatja, hogy egyáltalán érdemes-e fúrás nélkül alapméretes dugókat venni bele.
2015. okt. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Motorkód nem változik cserekor. CSak a motor száma azt meg átírják.
2015. okt. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!