Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megközelítőleg mennyibe kerül...

Megközelítőleg mennyibe kerül egy motorfelújítás?

Figyelt kérdés

Mazda 6 1.8 benzinesről lenne szó. Sajnos a szerelő szerint csak motorcsere vagy felújítás jöhet szóba. Igazából a ki-be szerelést, tömítéseket, stb ő csinálná, de a fúrás síkolás árát még csak megközelítőleg sem tudom. Ebben kellene némi segítség...


Előre is nagyon köszönöm!



2015. okt. 8. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Most csinálok egy Corsa C 1.0/12V motort. Fúrni és köszörülni nem kellett, új dugók, gyűrűk, csapágyak, hengerfej felújítás, vezérlés, stb.. Gépműhely + anyag 250e. És ez csak 3 hengeres!
2015. okt. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

OFF


Árat azt nem tudok mondani csak egy más alternatívát.


Alfa 145 1.4 TS-be 70-ért vettünk a barátomnak egy bontott komplett motort (önindító, generátor nélkül) 1 injektort cseréltem és átraktam a régiről a vezérlést meg a gyertyákat mert kb 5 ezer volt bennük. Azóta eltelt 3 év és még mindig szeli az utakat az Alfa Magyarország és Ausztria közt. Citroen Saxo-ba 90 ezer volt egy komplett motor egy 120 ezret futott totál károsból vettük ezzel még bőven lehet menni 200 ezret.


Csak azért írtam le ezeket mert ha csillagászati összegeket kérnek a javításért akkor érdemes venni egy motort ha jó a hengerfej akkor elég egy blokk is, VW Passat-ba 50 volt csak a blokk. Belement az ismerősöm fia egy nagy vízbe, beszívta a motor elgörbült a hajtókar szétvágta a főtengelyt is.

2015. okt. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Nem éri meg motort felújítani...jobban jársz ha veszel egyet bontottan...mondjuk abba meg ott a rizikó,hogy ki tudja milyen....
2015. okt. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Megint OFF



Benne van a rizikó ez tényleg így van. Az Alfa motornál egyből a hajtókarcsapágyakat néztem meg mert mindig az száll el ennél a típusnál. A dízel Saxo-nál szerencsénk volt azt betudtuk indítani semmi kartergáz, csattogás zörgés sem volt azt tudtam hogy jó vétel lesz.

2015. okt. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Sajnos tudom, hogy nem éri meg felújítani, csak 1 gond van, ebbe a típusba elég ritka a bontott motor. Eddig csak egy helyen találtam - ott is már foglalózva volt - és 300e...

és akkor még össze is kell szerelni, no meg lehet az is odavan. Ezért is gondoltam a fúrásra. Mondjuk, most kaptam egy ötletet, hogy vegyek egy pl angliait kb400-ért és abból bármit lehet hasznosítani.

Nem egy egyszerű dolog...

2015. okt. 9. 04:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Maga a gépműhely munka nem olyan drága, pl. fúrás 20e, köszörülés 20e, összefűzés 15e. Az anyag dobja meg nagyon az árakat. Pl. dugattyúk 20e/db, csapágyak 15e/klt, vezélés 60-100e, tömítés klt. 30-50e, stb..

Egy külföldi autó megvásárlása valóban nem rossz ötlet. Ha tudod hol tárolni, szét tudod szedni és a megmaradt alkatrészeket apránként eladod, egész jól is kijöhetsz belőle.

2015. okt. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 joco5582 ***** válasza:

Annyit a bontott autóhoz, hogy azért ki is kell utazni majd hazahozatni, lepapírozni, kivonatni stb stb.

Számold ki, egy éjszaka Londonban nem 2000ft lesz ...

Szóval ha már itt az autó akkor ok, megveszed bontod. De ha neked kell értemenni szerintem tiszta bukta lesz és még az idő is megy vele.

Azért egy felújított motor mégiscsak garis. Ráadásul itt nincs tekerés bizonytalan előélet. 0-ról indulsz és így azért könnyebb tervezni. Csak az a kérdés van-e olyan ki meg tudja csinálni össze tudja rakni stb. Mert aki a Suzikitól a Ladáig mindent szervizel, honnan fogja tudni a trükköket, honnan lesz szerszáma, tapasztalata

2015. okt. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!