Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen költségei vannak egy...

Milyen költségei vannak egy új autónak?

Figyelt kérdés
Új autót szeretnék vásárolni, de nem tudom milyen költségei vannak. Kötelező biztosítás, súlyadó stb., ha most vásárolok még ebben az évben? Az éves költségeket kell elosztani az idei év fennmaradó 2-2,5 hónapjára, vagy máshogy számolják? Előre is köszi a segítséget.

2015. okt. 10. 15:32
 1/1 joco5582 ***** válasza:

Szia. Új autó vásárlásakor (2015-ös évjárat :)) esetén a kereskedés kb 50-100ezer forint között üzembe helyezi a kocsit, lepapírozza stb. Ott helyben kötnöd kell egy biztosítást rá. Ezen felül már csak a teljesítményadó kellhet. Azt az illetékes önkormányzat rendelete szabályozza. Tehát lakhelyen kell érdeklődni. Év elején értesítést szoktam kapni.

Használt vásárlása esetén:

Megegyezés függvényében valaki eredeti vizsgát csináltat. Magam részéről ez az eladó dolga.

Venni kell egy hivatalos adásvételi formanyomtatványt. Nyomtatott a netről nem jó.

Aztán adásvételivel el kell menni az okmányirodába és névre kell venni. Ekkor kell az illetékeket is befizetni.

Ha megvagy akkor biztosításkötés.

Év elején pedig teljesítmény adó fizetés.

Tudom nem sok konkrétum van benne, de a kocsi típusa évjárata a lakóhely meghatározza.


Még annyit, hogy a biztosítás egy évre szól - tehát októberi vásárlás esetén jövő év októberig. Súlyadót(teljesítmény adót) mindig év elején fizetünk egy évre. Azaz ha ki van fizetve és az autót eladják, úgy pénz nem jár vissza.

2015. okt. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!