Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hűtővíz probléma? - Suzuki...

Hűtővíz probléma? - Suzuki Swift 1993

Figyelt kérdés

Adott egy 1993 -as Suzuki Swift.

Egy ideje nem néztem bele a hűtővíztartályba, mert a műszerfali hőmérsékletjelző hónapok óta középen áll, ahogyan kell, ha felmelegedett a hűtővíz. Azonban ma belenéztem, és teljesen száraz volt. Miért mutathatta a víz hőmérsékletjelzője a jó hőmérsékletet, ha nem is volt benne? Gyakran nézem, és soha nem mutatta, hogy túlmelegedett volna, mindig középen állt.

Azonnal újratöltöttem desztillált vízzel, egy fél litert gyorsan meg is evett. Elfolyhat a hűtővíz? Töltsem újra max -ra?


2015. okt. 11. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs víz a tartályba attól még lehet benne víz a rendszerbe. De ha a fél litert igen csak benyelte akkor azért már gyanakodnék rá hogy valahol elfolyik vagy más betegsége van. Javaslom hogy állj egy száraz felületre és figyeld mennyire lesz nedves vagy víztócsa az autó alatt. Ha a hőfok jelző középen áll akkor kell legyen benne valami víznek hogy hűtse a motort de kell hogy legyen a műszerfaladon visszajelző lámpa ami jelzi ha alacsony lenne a szint, kell hogy jelezze. Ha nem találod a hiba okát akkor tedd azt hogy elviszed szervizbe és nézesd át alaposan. Lehetőleg már próbálj fagyállóval után tölteni mert már jönnek a hidegek nehogy meglepetés érjen és mégnagyobb kárt okozzon az autódba.
2015. okt. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a fél liter hiány teljesen normális..a desztillált víz az ...nem a legjobb ötlet...már csak fagyállót tanácsos utántölteni...reméld, hogy az első fagyig keveredik, vagy rátöltesz három deci -29 fokost..


ha hideg a motorod, akkor ügyesen vedd le a hűtősapkát..az a tuti...ha ott van lé, akkor nincs baj..


nem folyik a hűtővized, évek alatt elpárolgott..


a műszer mutatta volna, ha baj van.

2015. okt. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hűtősapkát mikor már kinyitottam, kezdett nedvesedni körülötte, úgyhogy biztosan volt benne folyadék, bár már azután nyitottam ki, hogy feltöltöttem tegnap.


A suzuki -ban nincsen hűtővízjelző szint, csak a hűtővíz hőmérőjének van. Az mindig jó helyen állt, középen. Kérdés, hogyha elfogy teljesen a hűtővíz, a hőmérő marad -e a helyén, vagy kiakad. Netán valammi villog a motor túlmelegedése miatt...


Huhh, akkor most nézni fogom, hogy ha fogy a desztillált, akkor már a fagyállót öntsek bele. Ha mondjuk félig leereszteni, és a fél tank desztillálthoz hozzáöntök másik fél tank fagyállót, az helyes?

2015. okt. 11. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!