Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért áll le a motor, amikor...

Miért áll le a motor, amikor hideg?

Figyelt kérdés

Hali!

Van egy 1992-ben gyártott, benzines, injektoros Peugeot 405-öm. Amikor hideg a motor, szépen elindul, de pár másodperc múlva leáll, ha semmi gázt nem adok( videó: https://www.youtube.com/watch?v=7X2b6WHWTvE ).

Gázadásra csökken a fordulatszám, viszont ezután, ha leveszem róla a lábam, felpörög a motor. Folyamatos gázadásra először leesik a fordulatszám, utána leáll a motor.

Viszont ha eléri a kb. 50 °C-t, akkor már alapjáraton nem áll le magától, viszont gázadásra ugyan az a jelenség van, mint hideg motornál, tehát először fulladni kezd, ha elvesszem a lábam, felpörög..

Ha eléri a 90 °C-ot, akkor normálisan használható lesz, gázadásra normálisan viselkedik.

Az üzemanyagszint ne tévesszen meg senkit, le van húzva a csatlakozó az érzékelőről, mert be van ragadva.. Van benne kb. 10L benzin, annak elégnek kell lennie szerintem.

Igen, azt is tudom, hogy tölteni kellene az akksit.. Azért van lemerülve ennyire, mert egy ideje már próbálkoztam vele, mikor felvettem a videót.


Mi lehet a probléma? Én esetleg hűtővíz hőmérséklet érzékelőre, vagy alacsony üzemanyag nyomásra gyanakodok. Mivel ebben az autóban a hűtővíz hőmérséklet érzékelő eléggé hozzáférhetetlen helyen van, az üzemanyagnyomás mérésére szolgáló eszközzel pedig nem rendelkezem, ezért gondoltam, hogy titeket megkérdezlek..

Ha bárkinek valami tippje, vagy ötlete van, +-al jutalmazom!

Előre is köszi a segítséget!



2015. okt. 11. 15:12
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!