Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha dt80 át szedtem és az...

Yamaha dt80 át szedtem és az a kérdésem h meddig kel járatni meddig lehet pörgetni hogyan járassam?

Figyelt kérdés

2015. okt. 12. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Na ennek fuss neki még egyszer!
2015. okt. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
át szedtem a motrom és az a kérdésem hogy járassam hasznájam x km-ig vagy medig lehet pörgetni stb?
2015. okt. 12. 19:57
 3/8 anonim ***** válasza:
"Át szedtem" ? Ez mit jelent? Kicseréltél benne valamit? Főtengelyt? Hajtókart? Dugattyút? vagy mit? Segítek szívesen, mert 6 éve van ilyen motorom, de próbáld meg légyszíves érthetően, értelmesen leírni, hogy mit csináltál a motoroddal!
2015. okt. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
furatam új dugót kapott bocs nem ért odáig hogy mért mondod hogy fussak neki még egyszer
2015. okt. 12. 21:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy friss olaj legyen a különolajozás tartályában és a blokkban is (váltó/hajtóműolaj). A tartályba rendes, full szintetikus 2t olajat tegyél: repsol, castrol vagy valvoline. A Blokkba váltóolajnak ez menjen: [link]


Váltásoknál 6ezer fölé ne forgasd, és úgy nagy általánosságban hatodik sebességben közlekedj max 60km/h sebességgel. Ezt 1000km-en keresztül kell bejáratni, fontos, hogy betartsd, és a bejáratás alatt egyszer se hajtd meg, mert megragadhat a dugattyú. Ha letelt az 1000km, már mehetsz vele rendesen, de a motor gyilkolását még egy pár száz kilométeren keresztül hanyagold.

2015. okt. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitségedet nagyon hasznosak!
2015. okt. 12. 22:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Pontosítanék. A bejáratás szabályai szerint alacsony fordulaton, alacsony terheléssel kell üzemeltetni a járművet. Ennek nem felel meg a hatodik fokozat, mert bár a fordulat lehet alacsony, de a terhelés nagy.

Úgy használd, hogy könnyedén menjen a motor, a fordulatszámtartomány alsó felében. Ritkán elforgatva legfeljebb a nyomatékcsúcsig.

2015. okt. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz a pontositást
2015. okt. 14. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!