Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2003 1.9 PDTDI A4. Indulas...

2003 1.9 PDTDI A4. Indulas utan 1-2 perc mulva elkezd rangatni, csinalja kb 5 percig majd megy tovabb tokeletesen. Mai nap a szokasosnal is jobban rangatott elment az ereje, felrealltam, uresben is razott (uresben eddig ok volt). Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Levettem a gyujtast, majd ujrainditottam es utana jo volt. Gazolajszurot csereltem, vezerlest is, kuplungot is, de kettos tomegu lendkereket nem mert azt mondtak az meg jo. Es az a fura, hogy nem mindig csinalja, csak indulas utan 1-2 perccel kezdi es kb 5 percig tart a jelenseg, valamint ha ujrainditom akkor ujra jo egy darabig. Mi lehet az oka? A szerelok mind mast mondanak, es cserljem ki ezt, csereljem azt, PD elemet, lendkereket, stb Amik persze nem olcsok. Valakinek volt mar ilyen problemaja esetleg? Koszonok minden segitseget!

2015. okt. 12. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolom volt már rajta számítógép. Írt valamit?
2015. okt. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia , igen volt, de nem irt ki semmi olyan hibakodot a szerelo szerint ami osszefuggesbe hozhato a jelenseggel. Talan az egyetlen a vizhofok sensor hiba volt, ez most volt hetvegen, kitoroltuk az osszes kodot , hetvegen megyek vissza es ujra radugjuk. A muszarfalon sem jelez semmi hibat.
2015. okt. 12. 20:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy dolgot ne csinálj: ne cserélgess mindent csak úgy ni, a szerelőknek a legjobb, ha kicserélik a fél autót, aztán a hibát még akkor nem találják. Szerintem, de ez csak egy vélemény: a befecskendezővel, vagyis a PD elemekkel lehet baj, amíg be nem melegszik a motor, addig túl sok, vagy túl kevés naftát kap a motor. Aztán mikor bemelegszik, akkor valamiért jó lesz. Az is lehet, hogy csak légtömegmérőt, vagy lambda szondát kell cserélni.
2015. okt. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt nem szeretnek en sem, foleg, hogy nem olcso dolgokrol van szo. A kulonbozo forumokon olvasottak alapjan kezdem egy hengerfejben levo kabelkoteg ellenorzessel, es egy tandempumpaval, illetve az altalad is emlitett lambdaszonda, legtomegmero. Ezek az olcsobb tetelek, ha nem ezekkel lesz a gond akkor viszont elkezdek izgulni..:)
2015. okt. 12. 23:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Az újraindítás javulást hoz ez programhibara utal. Irasd újra a fejét vagy próbáld ki egy csere ecuval. Ha pd elemekkel baj van az nem múlik el. Akkor füstöl köhög. Viszont a hőgomba a motor melegedése közben... Nem tudom mennyire tudja megkeverni az ecut ha téves adatokat közöl. Hideg és meleg motor között lehet különbség az anyagmennyiségben, vagy a turbónyomásban? Nem tom de azzal kezdeném. Írd majd meg légyszi mire jutottál mert nekem is pdm van.
2015. okt. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, ugyanigy logikaztam en is, akar Pd elem, akar kettostomegu lenne, azok mindig produkalnak a hibat a motor homersekletetol fuggetlenul. Igy vagy szoftveres, vagy valamilyen sensor/erzekelo/szonda hiba lesz, vagy a hengerfejben levo kabelkoteg amit tobben is irtak gyakori hibakent. Megyek sorba , aztan meglatjuk, mindenkepp megirom mi lett a vege.
2015. okt. 13. 00:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Először a hűtőfolyadék hibával foglalkozz!

Nézni kéne az élőadatot a vízhőfoknak hogy akkor kezd e el rángatni -e a gép.

2015. okt. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, jovo heten kap egy uj vizhofokjelzo sensort, hatha..
2015. okt. 13. 23:50
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Koszi mindenkinek a tanacsot aki irt a kerdesre!

Szerencsere megusztam a vezetek koteggel a hengerfejben, ki sem kellett cserelni, csak megigazitottak es azota tokeletes, a 4-es hengernel a csatlakozo nem erintkezett rendesen, kicsit lecsuszott.

Csak gondoltam megosztom a vegkimenetelt, hatha valakinek meg segitsegere lehet kesobb.


Osszefoglalaskent ha barkinek akinek PD-TDI motor van a kocsijaban, ezeknel a vezetekkoteg a hengerfejben fut, es ha valahol nem erintkezik rendesen a leheto legkulonfelebb problemakat tudja produkalni, konnyen es olcson javithato hiba igy erdemes ezzel kezdeni!


Udv

2015. okt. 31. 23:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Na ennek igazán örülök. Ezért írtam fentebb, hogy nem szabad hagyni hogy cseréljenek minden alkatrészt, hanem rendesen át kell nézni a dolgokat. Sok szerelő azt csinálta volna hogy kicserélte volna mind a 4 PD elemet, aztán lehetett volna szidni a PDTDI-t, hogy milyen hamar tönkremegy a befecskendező, közben nem is.
2015. nov. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!