Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb Toyota Yaris...

Melyik a jobb Toyota Yaris vagy Skoda Fabia?

Figyelt kérdés
Autót szeretnék venni a közeljövőbe (használtat), és nem tudom melyik lenne a jobb, a Toyota Yaris vagy a Skoda Fabia. Nem szeretnék fúl lestrapált autót, de egy olyan 600-700 ezerbe férjen bele. Egyéb ötleteket is elfogadok ;)

2015. okt. 13. 08:18
1 2
 1/19 joco5582 ***** válasza:
Nem is egy ligában játszanak. A Yaris jobb kocsi. De szerintem a Fábia hátul nagyobb. Jó ha tudod hogy az 1.2 vezérműláncos motorok hirhedtek :). Aztán mérlegeld azt is, hogy mennyi lesz a nagyszervíz. Mármint Yarisba kell-e cserélni láncot\szíjat eztat és az mennyi lesz. Ugyanezt a Fábiánál. Példának okáért az 1.2 vezérműlánccsere ezaz bizbasszal és munkadíjjal 100ezer huf. És szinte biztos, hogy a flexibilis cső a kipufogónál már cserés lesz. Meg még ezaz.
2015. okt. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindkettő megfelel az igényeidnek, akkor amelyikből jobb állapotút tudsz venni. Ez nagy valószínűséggel a Skoda lesz. A BCA jelű motorokat úgy tudom Fábiába is szerelték. Ott érdemes rákérdezni gyűrűzték-e. Az olajlehúzó gyűrűket gyorsan eszi.
2015. okt. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
A két autó egy lapon nem is említhető.....egyértelműen toyotat vennék!
2015. okt. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a Yaris papíron jobb, de ennyi pénzért a szervizköltség sem mindegy. Másrészt ebben az árban 4-5 évvel idősebb Yarist lehet csak kapni.


Én a Yaris-hoz tennék még 400.000et vagy Fabia-t vennék ennyiért

2015. okt. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%

Yaris.

A skoda problémásabb, ez tapasztalat.

2015. okt. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 joco5582 ***** válasza:
#1: Bizony előzővel egyetértek. Tapasztalat 1.2-es VW csoportos motorral. Jó ha jó, de nem probléma mentes. Olyan folyamatosan jön ezaz
2015. okt. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Biztos unalmas már itt sok mindenkinek,de ez nem leeht kérdés. Egy japán benzin motor és egy (kis túlzással akármelyik másik) azonos kategóriákban általában nem említhetők egy lapon. És ehhez jön még ugye hozzá,hogy sokan leszólják a Japán járműalkotási szemléletet (fapados, konzervatív) , ezek igazak is lehetnek,de ezek miatt viszont rohadt,igénytelenek,mert nem kell őket állandóan b..ni , csak mennek , és működnek. Ugyanez nem modnható el általában egy Skoda-ról pl. Szóval a Toyota-t vedd meg mindenképp,ha nem akadály,hogy valamennyivel kisebb.
2015. okt. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Annyi viszont tényleg igaz,hogy drága a Japánokhoz az alkatrész. Viszont! Ritkábban kell általában cserélni a dolgokat,mert bírják , szóval lehet 2x annyiba kerül majd bele egy féltengely, vagy egy lengőkar, de általában 2x annyit el is megy ( legelső autómat mikor vettem (Mazda) 14 éves volt, 170e km-t futott és az eredeti vezérműszíj volt benne,mert trehány volt az előző tulaj, de kibírta!) , és ha hozzávesszük,hogy tudsz vele számolni (ha elindulsz A-ból B-be , akkor jó eséllyel meg is érkezel) , akkor nem lehet kizáró ok a drágább alakatrész.
2015. okt. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nos akkor én mint Fabia tulajdonos írok (2005-ös 1.2 HTP Ambiente). Javaslom ha valamiben nem vagytok informálva akkor ne írjatok baromságokat. 2004 utáni facelift 1.2 12V HTP-s fabia-kon a láncfeszítőt már lecserélték, így nem kell aggódni emiatt. Enyémbe 213.000 km van, még mindig az eredeti lánc van rajt. (amúgy igen kb 70e egy láncsere.) A kopó alkatrészeken kívűl két első rugót cseréltem, 1 gyujtótrafót, meg egy világítás kapcsolót. 6 év alatt hozzáteszem. Szerethető, olcsón fenntartható autó, de mint minden autónak neki is vannak hibái. Vezettem mindkettőt, nekem a Yaris amolyan városi cirkáló. A futóműve nekem nem olyan jó mint a fabianak, nem vagyok elájulva tőle, főleg a beltér miatt se.(Anyaghasználat) Fabia se egy csónak, de a Yaris kicsi. Ennek ellenére ha elém tennék a két autót, akkor állapotot vennék, nem évjáratot meg km-t. Ezt nem én mondom mint nagyokos, hanem a becsületesnepper nagy tanácsa. És milyen igaz.
2015. okt. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 joco5582 ***** válasza:

Kérdés #9-től: Hogy lehetséges ez a 230ezer kilóméteres vezérműlánc? Nekünk 2003-as van, és a szervízkönyv\szerelők egyértelműen 100ezrenkénti cserét javasolnak. Van a 2005-ös motorban egy egyszerű módszer a feszesség ellenőrzésére?

Vagy minden esetben kéred a szervíz vizsgálatát? Ha igen az mennyibe kerül? Egy Budapesti márkaszervíz, 50000ft körüli árajánlatot adott az egyik kollégámnak, így mind mi mind ők inkább a csere mellett döntöttek.

Csak azért kérdezem, mert egy vezérműlánc csere nem filléres tétel - szét kell borítani a blokkot elég rendesen, ha meg a vezérműlánc átugrik csúnyán rendet rak a motorban. Hogyan csinálod?

2015. okt. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!