Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leállt a motor. Az önindító...

Leállt a motor. Az önindító nem forgatja. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

2.ban csammogtam a dugóban.2-3 másodpercre recsegés hallatszott a motortérböl.Olyasmi mintha a váltó reccsenne egyet.

Ezt követöen a motor leállt és be sem indul.

Az önindító forog,de nem hajtja a motort.

A motor nem állt be.

Mi tlehet a gond?



2015. okt. 13. 19:04
 1/7 kata kata ***** válasza:
Vezérlés?
2015. okt. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vezérlés hiba esetén vagy forog a főtengely vagy összeakadó vezérlés miatt meg se tudja moccantani a főtengőt.

"Az önindító forog és nem hajtja a mocit."

Könnyedén forog? Nem olyan mintha túl akarna pörögni? (terhelés nélküli indító hang)

Most az jut eszembe hogy hasonló hang lehet abból ha motorjárás közben ráindítózunk, bár a szabadonfutónak dolgoznia kéne ilyenkor

Vidd el szakihoz, innen monitoron keresztül csak max tippelgetni lehet.

2015. okt. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Az önindító forog és nem hajtja a mocit."


azt meg hogy csinálja? csak úgy, ha meghalt a bendix vagy a mágnes... bár nehéz elképzelni, hogy egyszerre haljon be a belsőégésű motor és az önindító is, főleg úgy, hogy menet közben az indító semmit nem csinál...


szerintem is vezérlés lesz az, mikor volt utoljára vezérmű szíj/lánc cserélve?

2015. okt. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Még nem tudtam megnézni,de én a lendkerékre tippelek.

A lendkerék külső része fogazott.Azt hajtja az önindító.

Ha a lendkerék megcsúszott-elszakadt akkor az produkálhat motorleállást és nemindulást.

2015. okt. 14. 06:42
 5/7 TheCruve ***** válasza:

Lehet elnyírta a lendkerék a főtengelyed...Az volt az a recsegés.. Csinál ilyet!

Próbáld meg hogy sebességbe teszed az autót és megpróbálod tolni. Ha nem megy akkor még remélhetőleg egybe van a főtengely..Ha eltudod gurítani akkor már nem mozognak a dugattyúk.

2015. okt. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én még soha nem hallottam ilyenről, hogy a lendkerék egyszerűen elnyíródjon a főtengelyen...


mellesleg a hajtáslánc:

főtengely->lendkerék->kuplungtárcsa->nyelestengely


tehát ha a főtengely/lendkerék rögzített kapcsolata megszakadt volna, akkor sebességben is elgurulna a kocsi anélkül, hogy forogna a motor, mivel a lendkerék elforogna a főtengelyen... tudod tolni a kocsit sebességben felengedett kuplunggal úgy, hogy nem forog a motor? meglepődnék, ha igen...


szerintem szimplán elszakadt a vezérlés... mikor cseréltetted utoljára?

2015. okt. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 veterán vas ***** válasza:

Arra, hogy a lendkerék, a csavarokat elnyírja, legalább olyan kevés az esély, mint arra, hogy a fogaskoszorú elforogjon a lendkeréken.

Amúgy nem lenne hátrány tudni az autó típusát, korát, illetve a megtett kilométereket.

Addig csak értelmetlen fantáziálás.......

2015. okt. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!