Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi szívja le az aksit az...

Mi szívja le az aksit az autón? Vagy más hiba lehet?

Figyelt kérdés
Pár hónapja köttettem be 1 autórádiót azóta vacakol az indítás 2 hete vettem bele új aksit, ma bementem vele melóhelyre haza már nem tudtam jönni próbáltam betolni, bikázni, bikázáskor világított a műszerfalon minden pedig gyújtást se adtam rá, gyújtáskor meg nem csinált semmit a motor próbáltuk vontatni és indítani amíg vontatott világított a műszerfal és ment a motor amint lassulni kezdett leállt a motor. lehet hogy valami gyújtás hiba vagy zárlatos valami ? az lehetséges hogy egy nagy régi hangfal van rákötve autórádióra az szipkázza le az áramot ? vagy rosszul kötötték be a rádiót ?

2015. okt. 13. 19:21
 1/7 A kérdező kommentje:
ja ez egy opel corsa b 1.4es motor, 55ah electric power aksi (vadi új), alpine ute-81R autórádió
2015. okt. 13. 19:24
 2/7 A kérdező kommentje:
régi aksijával is volt hogy nem indult de bikázásra meg betolásra egyből indult .... most még vontatásra se ...
2015. okt. 13. 19:26
 3/7 dirtboy ***** válasza:
53%

érdekes,én nem tudom hogy miként lehet úgy bekötni egy rádiót hogy az leszívja az akut úgy hogy látszólag ki is van kapcsolva.

van hogy fordítva kötnek be kábelt,akkor nincs memória de olyankor sem szívja le.

a hangszóró pedig passzív alkatrész,az nem tudja leszívni mindegy hogy régi vagy új.

ha nem szól az autórádiód a hangszóró sem kap áramot.

2015. okt. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen mondták hogyha úgyhagyom a rádiót akkor is napokba telne hogy teljesen leszìvja... Itt akkor valami komolyabb probléma lesz na mindegy hazavontatjuk aztá el kell vinnem egy autó villamosságishoz.
2015. okt. 14. 06:30
 5/7 TheCruve ***** válasza:

CSatlakozóval kötötted be az új rádiót? Vagy forrasztani kellett a kábeleket?

Mert az lehet hogy valahol letestel valamelyik kábel, ha nincs jól szigetelve

2015. okt. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

# 3 Hidd el, belehet.


Gondolom állandó áramra van kötve a rádió. Csak a memóriának legyen állandó áram.

Nekem is volt ilyen, nekem 3 aksim bánta ...

2015. okt. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
autó elektromosságísnál köttettem be de csak össze kellett dugni igaz 1-2 kábelt széthúzott és újra szigetelte..
2015. okt. 25. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!