Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség egy 2006-os...

Mi a különbség egy 2006-os Ford C-MAX és egy 2006-os Ford Focus C-max között?

Figyelt kérdés
Néztem ha.hu-n de semmi különbséget nem látok, semmiben sem. Kívül belül egyforma szerintem. Élőben még nem állítottam egymás mellé őket, de érdekelne, hátha valaki jobban ért hozzá. :)

2015. okt. 16. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
A forgalmiban mindegyik focusként van. Szóval semmi.
2015. okt. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmi. Csak az elnevezések kavarognak kicsit. Ha jól emlékszem eleinte a ford is focus c-maxnak hívta, mivel gyakorlatilag a focussal teljesen azonos műszaki alapokon álló kompakt egyterűről van szó, aztán valahol elkopott a hivatalos megnevezésből is a focus, a köznyelvben pedig eleve főként c-maxként emlegették csak.
2015. okt. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Áhhh, értem. Köszönöm szépen! :) És szerintetek melyik motorral érdemes megvenni? 1.6 TDCI, 90LE-st néztük ami szimpatikus, fogyasztásban is jókat írtak róla.
2015. okt. 17. 02:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért a 10 éves TDCI-vel csak óvatosan. Arra már lehet bőségesen költeni, ha úgy alakul, ezt nem árt észben tartani.
2015. okt. 17. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

így van, nagyon nem véletlen, hogy amíg új korában jelentős felára van egy TDCI-vel szerelt kocsinak egy benzineshez képest, addig 10 éves korára ez az árelőny szinte teljesen eltűnik, így jó vételnek tűnhet ugyanazért a pénzért spórolós dízelt venni benzines helyett.


A valóság sajnos az, hogy nem véletlenül árazza a piac a dízeleket úgy ahogy, lehet, hogy a kúton tankolásonként megspórolsz pár forintot, de amikor hozzá kell nyúlni, akkor repkednek a 100 ezres tételek. És biztos lehetsz benne, hogy hozzá fog kelleni.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne vegyél dizelt csak azt, hogy tudd mennyibe kerül hozzá ez+az.

2015. okt. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok. Néztünk is ma egy C-MAX-ot, de nagyon fapados.... S-MAX is volt ugyanabban a kereskedésben, és azt se éreztem jobbnak/kényelmesebbnek/szerethetőbbnek mint a Skoda Octavia kombink..... :) Bár lehet elfogult vagyok.. Pedig az S-Max 2,6M volt, az Octavia is hasonló árban volt, amit tavasszal vettünk, csak kellene egy magasabb felépítésű a szüleimnek.
2015. okt. 18. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!