Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nappali fény használata...

Nappali fény használata lakott területen kívül? Elég, ha csak nappali fény van fenn? Vagy a fényszóró kell? Esetleg mindkettő fenn lehet?

Figyelt kérdés

2015. okt. 17. 15:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Elég a menetfény. Azért találták ki, hogy ne menjen feleslegesen a tompított, így szép időben felesleges mellé felkapcsolni.
2015. okt. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 veterán vas ***** válasza:
16%

Szerintem egyértelműen rendelkezik róla a KRESZ.

Lakott területen kívül gépkocsikon kötelező a tompított fény. Akár éjjel 2 óra van, akár ragyogó napsütés, déli harangszóval. ;)

Ja, a műszaki vizsgabázis hivatalosan nem ismer olyat, hogy "nappali fény".

2015. okt. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

veterán vas nevű felhasználó válasza

"Szerintem egyértelműen rendelkezik róla a KRESZ.

Lakott területen kívül gépkocsikon kötelező a tompított fény. Akár éjjel 2 óra van, akár ragyogó napsütés, déli harangszóval."

Szerintem meg ideje lenne újra átlapozni a kreszt:


1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól


44. § (8) Lakott területen kívüli úton a forgalomban részt vevő gépkocsit nappali menetjelző lámpával vagy tompított fényszóróval [...] nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.


"Ja, a műszaki vizsgabázis hivatalosan nem ismer olyat, hogy "nappali fény"."

Ha már ott tartasz, átnézheted a vonatkozó KÖHÉM-rendeletet is:


6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről


55/A. § (1) A gépjárművet fel szabad szerelni két, menetirányban fényt kibocsátó nappali menetjelző lámpával.


Csak azért, hogy ne beszélj hülyeséget.

2015. okt. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 veterán vas ***** válasza:
30%

Talán nem kell bizonyítanom, hogy más a "föl lehet szerelni" és más a "kötelező használni kifejezés".

Arról ne is beszéljünk, hogy egy 1975-ös és egy 1990-es KÖHÉM rendeletre hivatkozol a max. 8-10 éve divatba jött világító led-csíkokról.

Na és végén a desszert:

arra a jogszabályra miért nem utaltál, hogy hivatalosan a nappali fény nem éghet a tompított vagy az országúti fénnyel? Vagy le kell kapcsolnia, vagy el kell halványítania a nappali fényt.

Bocsi, de jogszabályról volt szó, nem arról, hogy, milyen szabálytalan bekötéseket, vagy kisipari csili-viliket miket láthatsz az utakon. ;)

2015. okt. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"Talán nem kell bizonyítanom, hogy más a "föl lehet szerelni" és más a "kötelező használni kifejezés"."

Valóban, azonban a kérdés nem erre vonatkozott.


"Arról ne is beszéljünk, hogy egy 1975-ös és egy 1990-es KÖHÉM rendeletre hivatkozol a max. 8-10 éve divatba jött világító led-csíkokról."

Ez a jelenleg érvényes jogszabály. Folyamatosan módosítják. Mégis mire kéne hivatkoznom, az emlékeidre? Szóbeszédre, hiedelmekre?


"arra a jogszabályra miért nem utaltál, hogy hivatalosan a nappali fény nem éghet a tompított vagy az országúti fénnyel?"

Ugyanez a jogszabály mondja ki, nem idéztem be az egészet, akit érdekel, ez alapján megtalálja.


"Vagy le kell kapcsolnia, vagy el kell halványítania a nappali fényt."

Nem lehet elhalványítani, ki kell kapcsolnia.


"Bocsi, de jogszabályról volt szó, nem arról, hogy, milyen szabálytalan bekötéseket, vagy kisipari csili-viliket miket láthatsz az utakon."

Pont ezért idéztem a jelenleg hatályos jogszabályokat.

2015. okt. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 veterán vas ***** válasza:
32%

Nagyon kedves vagy, de nem tartom maga olyan klasszikusnak, akit folyton idézni szükséges. ;)

Visszatérve az eredeti kérdésre. Végül is nem az a lényegi válasz, hogy

1. lakott területen kívül kötelező a tompított

2. amennyiben világít a tompított akkor nem világíthat a "másik" (hívd ahogy akarod)


Nos? ;)

2015. okt. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A helyes válasz az, hogy tompított VAGY nappali menetfény.


A te kettes számú válaszod három állításából tehát csak egy igaz, miszerint a kresz egyértelműen rendelkezik.


A másik kettő, miszerint kötelező a tompított, illetve hogy hivatalosan nem létezik nappali menetfény, valótlan, nem igaz, téves, helytelen, nem rendelkezik igazságtartalommal, tehát félrevezető.


Ez ellen felesleges küzdened. Azért idéztem be a HATÁLYOS jogszabályokat, hogy lássa a kérdező és te is, hogy mi a helyzet.


Ha nem tetszik, hogy hülyeséget írtál, akkor fogadd meg amit nagyanyám szokott fűnek-fának mondogatani: ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.


További vitának nem látom érelmét, már csak azért sem, mert szétoffolni egy értelmes kérdést teljesen felesleges.

2015. okt. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 veterán vas ***** válasza:
41%

Örök rejtély marad, hogy minden vitát így szoktál-e lezárni, vagy csak meguntad az idézgetéseket..........?


Búcsúzóul -ha megkérhetnélek- írd meg nekem annak a rendeletnek a számát, ahol az említett előírásokat megtalálom.

/ha lehet ne múlt századi paragrafusokra hivatkozz/

Köszönöm.

2015. okt. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Megadtam a HATÁLYOS magyar jogszabályok pontos nevét.


De mivel ennyire szerencsétlen vagy, be is linkelem neked.


[link]

[link]


Ha nem hiszed el, hoyg így hívják a hatályos jogszabályt, az már a te bajod.

2015. okt. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném hogy valaminek az -esetleges- ismerete, feljogosít ilyen alpári stílusra. Gondolom, a jó modorra nincsenek hatályos jogszabályok.

Jó éjt durci fiú. :)

2015. okt. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!