Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motort alátámaszhtaom az...

Madacakuk kérdése:

Motort alátámaszhtaom az autóhoz kapott emelővel?

Figyelt kérdés
polo 6n 1.4, ki akarom cserélni a vezérműszíjt, de ehhez le kell csavaroznom a motor tartót. ha alárakom az emelőt az megtartja a motort? tehát jobbra balra nem billeg-e el. A váltó a helyén tartja nem? A vidd el szerelőhöz, vegyél 20 ezerért egy motorbakot stb jellegű válaszokra nem vagyok kíváncsi, köszönöm :)

#motor #vezérműszíj #alátámasztása #emelővel #motorbak
2015. okt. 18. 22:53
 1/5 TheCruve ***** válasza:

persze hogy megtartja,hiszen csak a vezérlés oldaláról kell kivenni a bakot, a másik bent marad, azt az oldalt alátámasztod emelővel és kész...

Gondolj bele mikor kereket cserélsz és emeled az autót, akkor a kasznit is emeled a motorral együtt,és megtartja, akkor mért ne tartaná meg csak a motort...

2015. okt. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 veterán vas ***** válasza:

#1 ugye nem gondolod komolyan? Gyári emelőről van szó, ami a kasztnit emeli, de a kérdező a motortartó akarja kibontani, az pedig a karosszériára támaszkodik. A motor megáll a levegőben? :(

Kérdező!

Fölemeled, mintha kereket akarnál cseréni. Alápakolsz a motor alá(nagy felület,lehetőleg vastag deszka)

Lassan elkezded engedni, addig a pontig amíg a motor föl nem támaszkodik. Akkor motortartó csavar ki, bak le. A motor támasztja a deszka, a kasztnit az emelő, ha nem nagyon lökdösöd, cibálod, nem fog elmozdulni.

Amikor kész, bak-csavar vissza, fölemel, deszkák ki, leenged, csavart utánahúz.

Gyorsan, egyszerűen.

(ha lehet, az ujjadat se csípd alá) :)

2015. okt. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TheCruve ***** válasza:

#2 Előző vagyok!

Mit nem gondolok komolyan??

fel kell emelni a kocsi jobb elejét felbakolni... jobb első kereket levenni..

utána meglazítani a motortartóbakot, emelőt a blokk alá és betámasztani a blokknak... bakot kiveszi és kész... jobb oldalt az emelő tart, bal oldalt meg a másik bak.. és lehet bontani a vezérlést...

2015. okt. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 veterán vas ***** válasza:

Hmmm.

Írta a kérdező, hogy nem szándékozik kocsiemelő bakot venni......

A másik, hogy nem tudom pontosan milyen a polo6n emelője, de ha a megszokott oldalról tekerős küszöbemelő, akkor azt elég nehéz stabilan a motor alá berakni.

Erre értettem.

2015. okt. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, felemeltem oldalt vastag deszkákkal alátámasztottam a motort és így sikerült.
2015. okt. 20. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!