Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom, hogy valóban...

Honnan tudom, hogy valóban akkor történt az olajcsere az autóban mint amit mondtak?

Figyelt kérdés
2015. okt. 19. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

sehonnan. Ha most vetted, ceréld le.

HAcsak nincs valami olyan papír, ami tényleg bizonyítja.

2015. okt. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs hivatalos szervizkönyv amibe dátum szerint

benn volna elvileg minden szeviz az olajcsere is, akkor

vagy elhiszed amit mondanak vagy nem! Max megnézed az olaj

színét bár az sem ad valós képet mindíg.

Ha használt kocsit vettél netán, ott jobb ha nem hisz az

ember a bemondásoknak, és azonnal cserél olajat ez a minimum

2015. okt. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha most vetted mindenképpen cseréltess olajat, fékfolyadékot, és érdemes a fagyállóra és a vezérmű szíjra is vetni egy pillantást.


Sajnos sehogy nem tudod ellenőrizni, hogy megtörtént e, és a legrosszabb az egészben, hogy sokszor a szervizes pecsétet is el lehet intézni (gyk eladás előtt valami kis pénzért cserébe kerül valahogy pecsét a könyvbe. Van márka aminél ezt már nem lehet megtenni, mert a szervizkönyv és a számlázási rendszer össze van kötve, de nem ez az általános, ha meg nem márkaszervizes a pecsét, akkor bármelyik haver üt neked egy stemplit egy korsó sörért)

2015. okt. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

csak a szemednek...

szóval előkapsz egy A/5-ös fehér itatóspapírt, egy 30 grammos A/5-ös átütőt, vagy 60 grammos félkeményet..és vízszintes helyre teszed őket...aztán a nívópálcáról mindkét papírra csöppentesz egyet-egyet..

az olajkörök mindent elárulnak...vársz fél órát, vagy többet, és meglátod milyen színű, van e fekete kráter...

minél világosabb a kör, vagy nincs egyáltalán fekete folt középen, annál tisztább, frisseb az olaj, akkor még járhatsz vele..


ez persze csak az én módszerem, a hozzáértők úgyis hülyeségnek tartják...

egy próbát megér..lefényképezed, és felteszed a netre..

2015. okt. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem hazudósak az emberek, amennyire egyesek gondolják, de az már igaz, hogy nem tudhatod biztosan. Ha én például már régen cseréltem olajat, azt meg szoktam mondani, mert nem szeretném, ha a annál pusztulna el a motor aki megvette. Ha 1 évnél tovább van az olaj a teknőben, vagy ha 1000 km-rel többet mennek vele, attól még nem lesz semmi baja a motornak, hacsak már eleve nincs.
2015. okt. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: lehet, hogy annyira nem hazudósak az emberek, de 10 kocsiból legalább 6-ot (motorból meg 9-et) úgy árulnak, hogy éppen megvolt rajta a nagy szerviz, meg kicserélték a vezérmű szíjat, és hasonlók... Őszintén, tedd a kezed a szívedre, mikor mondjuk egy évvel korábban tudod, hogy eladó sorba kerül a verda, akkor még gyorsan előtte ráköltesz pár tizest (vezérmű esetén még többet), és tiptopp állapotba hozod, vagy éppen ellenkezőleg, úgy vagy vele, hogy "ehh, az az olaj még kibír fél évet, fel nem fog robbanni tőle a motor"
2015. okt. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt nem mondtam, hogy direkt eladásra vezérlést és olajat cserélek, de legalább megmondom. Adtam már el szíjas autót, amiben szíj volt és leírtam a hirdetésbe, hogy hány km-nél volt cserélve. Az olaj is.

Az autó motorját módszeresen készítheti ki az előző tulajdonos, ha ritkán cserél olajat és akkor sem a megfelelőt töltteti bele. Azt sem mindig lehet észrevenni, ha belülről olyan a motor, mint az odakozmált rántotta. De az egész már nem azon fog múlni, hogy vásárlás után még megy azzal az olajtöltettel ár száz, vagy ezer km-t, én erre gondoltam.

2015. okt. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Őszintén, tedd a kezed a szívedre, mikor mondjuk egy évvel korábban tudod, hogy eladó sorba kerül a verda, akkor még gyorsan előtte ráköltesz pár tizest (vezérmű esetén még többet), és tiptopp állapotba hozod"


Tavasszal gondolkoztam rajta, hogy cserélem az egyik autómat. Nézelődtem jobbra balra a piacon, de közben az autó majdnem napi használatban volt és bele kellett locsolni 60 000-ret, mert kellett egy másik önindító, egy generátor felújítás... Nem azért költöttem rá, mert buli úgy eladni, hanem mert ha nem teszem akkor én sem tudom használni :D


Amúgy a hirdetésekben szereplő nagyszervizek meg a többi duma az 95%-ban kamu.

2015. okt. 20. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 nagy gyuri ***** válasza:
Sehonan ,amikor én vettem autót le cseréltem az olajat ,vezérlést.
2015. okt. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Alap az olajcsere vásárlás után.
2016. febr. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!