Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kötelező gépjármű felelősség...

Kötelező gépjármű felelősség bizt. Nemfizetése miatt hivatalból ideiglenesen kivont autó forgalomba helyezése?

Figyelt kérdés

Lenne egy saját tulajdonunkban lévő autónk. 2013-ban vásároltuk, átírattuk, fiam lett a tulajdonos, én az apja az üzembentartó. Az autót nem használtuk, mivel megvétele után nem sokkal lejárt a műszaki, majd díjnemfizetés (késedelem) miatt megszűnt a kötelező bizt. is. Most kaptam egy határozatot, miszerint a helyi járási hivatal a kézhezvételtől számított 15 napos jogerőre emelkedés után, mivel nincs rajta biztosítás, ezért ideiglenesen kivonja a forgalomból, és bekéri a rendszámot valamint a forgalmit is. Azt írták hogy akkor kapom vissza ha 15 napon belül igazolom, hogy van biztosításom/ kötök egyet.

Igen, de ez nem olyan egyszerű, mivel 2013. vége óta ketyeg a fedezetlenségi díj, ami kb. 300 000Ft most. Részletfizetésre nincs lehetőség, egy összegben nem tudom kifizetni. Az autót nem szeretném elveszíteni, mivel nemsokára műszakiztatni szerettem volna.


KÉRDÉSEM: Ha én lemondanék az üzembentartóiról, és a fiam, (aki a jelenlegi tulaj) lenne az üzembentartó is, tehát átruházási 4 oldalas nyomtatványt megírnánk, akkor azzal lehetne kötni biztosítást már az új üzembentartó (fiam) nevére, és visszaszerezni a papírokat és a rendszámot, vagy műszakira vinni? Kérem, aki tud segítsen! Köszönöm előre is.



2015. okt. 21. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha korábban gondolkozol, akkor havi 500 Ft-ból meg lett volna az ideiglenes kivonás.


A kérdésre: Igen, a tulajdonos megkötheti a biztosítást, és visszahelyeztetheti forgalomba. A te tartozásodat nem kell kifizetnie, viszont te később megjárhatod ha megint autót veszel a nevedre.


A műszaki is macerásabb ilyenkor, mert a forgalmit nem adják ki lejárt műszakival, így ki kell váltani az igazolólapot, trélerrel elvinni vizsgázni, majd a papírokkal az okmányirodában kiváltani a forgalmit. Persze ha már átért az önkormányzattól a rendszám és a forgalmi, mert néha csak ez egy fél év...

2015. okt. 22. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a normális választ. Kérdezném továbbá: ilyenkor a lejárt műszaki miatt írták hogy új üzembentartó bejegyzése nem lehetséges, de az hogy a tulaj visszavonja az üzembentartóit és ezáltal ő lesz az üzembentartó és tulaj egy személyben az nem számít ilyen változásnak? Mert ez az egy lehetősége van hogy megmaradjon az autó. Ehhez az üzembentartó jog átruházására azolgáló 4 oldalas 2 tanús papírt kell kitölteni, ahol a tulaj a fiam, az új üzembentartó is ő lesz, a régi én, vagy egyolfalú tulajdonos irányából történő lemondó nyilatkozat kell ( ez mintha manapság már nem jó - elvileg) Kérlek javíts ki ha valamit nem jól tudok. Köszönöm mégegyszer.
2015. okt. 22. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!