Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hűtővíz került a motorba. Mi...

Hűtővíz került a motorba. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Opel corsa b tipusú autómnál levettem az egr szelepet tisztítás miatt és valószínűleg a motorba kerülhetett a hűtőfolyadék figyelmetlenségem miatt. Fehér füst jön a kipufogón keresztül. Ilyenkor egy olajcsere megoldhatja a problémát? Vagy ha járatom a motort megszűnhet a probléma?

2015. okt. 22. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:

ezzel várj...nem biztos, hogy víz került az olajteknőbe...az egr-nél látni a vízkört? mert nem szokott a közelében vízkör lenni..

mennyi víz hiányzik egyáltalán?

kérdezd meg az opeles fórumon..index/fórum...stb

2015. okt. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szántóvető ***** válasza:
nem mindegy hogy a hengerbe került vagy az olajkörbe.nyilván az előbbi (másképp nem füstölne fehéret)de nem tudsz mit tenni,járasd alapjáraton oszt majd csak lesz valahogy :D
2015. okt. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudtam hogy nincs rákötve de leszerelésnél kifolyt a hűtővíz. Tágulásiból szépen eltűnt az összes le a kocsi alá és valószínű leszerelésnél került a motorba is mert úgy vettem észre keresztülvezetik az egr- en a vizet. Szóval leszerelésnél egyik járaton ki és a másik járaton keresztül befolyt.
2015. okt. 22. 10:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kimondottan akadémikus tanács, de várj a cserével. fél deci víz nem oszt, nem szoroz, üzemmeleg motorból elpárolog..és még a motor sem károsodik..


mindenesetre érdekes ez az egr megoldás.. aminek az alapfeladata a kartergáz szabályozott visszavezetése a beszívott levegőhöz...

2015. okt. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!