Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha hitelre veszek autót...

Ha hitelre veszek autót Magyarországon azt használhatom Ausztriában ha osztrák az állandó lakcímem?

Figyelt kérdés

Új autót tervezek venni 0km-rel szalonból részletfizetésre. Ha kiköltözök Ausztriába és bejelentkezek állandó lakcímre akkor legális lesz használnom azt az autót Ausztriában is magyar papírokkal? Ha jól tudom amíg hitel van az autóra addig nem lehet forgalomba helyezni egy idegen országban.

Amikor kifizetem az utolsó részletet is akkor átvihetem Ausztriába és ott forgalomba helyeztethetem osztrák papírokkal, vagy eladom Magyarországon és veszek kinn egy másik autót.

Ez így működhet?



2015. okt. 23. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
6 hónapig lehet kint használni, ha van hitel rajta, ha nincs. Aztán már csak a szomszédok hozzá állásán múlik ,hogy megbuntetik-e vagy sem.
2015. okt. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor mit csináljak 6 hónap után ha nem áll módomban az autó fennmaradó árát kifizetni?
2015. okt. 23. 21:10
 3/5 A kérdező kommentje:
úgy értem egyben kifizetni
2015. okt. 23. 21:10
 4/5 Kovács János Szal. válasza:

Ne csinálj ilyet, mert nagyon nem fogja megérni, és nem a finanszírozás miatt leszel gondban.


Ez fog történni:


1. Megveszed a Magyarországon regisztrált autót, megfizeted a regisztrációs adót, a 27% forgalmi adót, az üzembehelyezést és elkezded fizetni a többi lehúzást, mert autótulajdonos lettél egy olyan országban, amely fejőstehénként kezeli a személyautók tulajdonosait.


2. Átköltözöl Ausztriába, ahol hat hónap után regisztrálnod kell Ausztriában az autót. Ausztria is egy olyan ország, amely fejőstehénként kezeli a személyautók tulajdonosait. Tehát az autóra újra meg kell fizetned a regisztrációs adót, meg a többi lehúzást. Azt hiszem a forgalmi adót is. Ne is kérdezd, hogy visszakapod-e a korábban Magyarországon befizetett regisztrációs adót, forgalmi adót stb. Nem kapod vissza.


Így lehet egy osztrák rendszámos autód, amely horror áron lesz és ugyanúgy fizetheted a költségeit a horror drága osztrák kötelező biztosítással stb. Esetleg másvél év múlva eszedbe jut, hogy átköltöznél Belgiumba, és kezdheted újra az egészet.

2015. okt. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mikeXxX ***** válasza:
miért nem veszel ott gombokért kapsz sokkal jobb autót mint itt :D
2015. okt. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!