Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire gond ha alu felnire...

Mennyire gond ha alu felnire teszem a téligumit és úgy használom a havas utakon?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra hogy a súzott utak, kavicsok mennyire ártanának a felniben. Az idei szezonra terveztem mert sajnos nincs acélfelnim.
2015. okt. 23. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy a téli havas napok száma konvergál a nullához, ráadásul már alig sóznak, szerintem semennyire se gond a téli gumi alu felnin.

A feleségem autóján is csak alu felni van, azon a téli gumi. Így van már évek óta, a felninek semmi baja néhány padkázáson kívül, de annak semmi köze a télhez...

2015. okt. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20 éve csak aluval járunk télen nyáron.
2015. okt. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elméletileg semmi gond vele (nagy méretű kerekeket pl SUV-kre nem is gyártanak már lemezből, így ott muszáj könnyűfémre rakni).


Gyakorlatilag a kátyúk miatt ajánlják főleg, az acél felni nehezebben sérül, és könnyebb/olcsóbb pótolni, javítani. Télen pedig a kátyúk nagyon elszaporodnak, a hó/latyak alatt észrevenni is nehezebb őket, de idehaza lassan nyáron sincs belőlük kevesebb :)

2015. okt. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

csak alufelnivel járok, főleg itt a nagyfaluban..tíz éves a felni, most kapott új télit, a gumis sem látott sómarta nyomot..egy picike patka volt, de az nem számít..


viszont a gumisnál láttam acélfelniket szétrozsdásodva.

2015. okt. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tomcatters ***** válasza:
Nekem a téligumim es a nyarigumim is alufelnin van :) Semmi baja a telen hasznalt alufelninek (10eve hasznalom így)
2015. okt. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mennikéne ***** válasza:
szerintem megfelelő tisztítás mellet édesmindegy, hogy lemezre vagy alura szereled e a télit
2015. okt. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 lupara ***** válasza:
Alufelnire vonatkozó kérdésedet megválaszolták az előttem szólók,használt lemezfelni vásárlását gondold át.Mérettől függgően olcsón hozzájutsz(3,4ezerFt/db),gumisnak kifizetett pénzből hamar megtérül.Komplett kerekek cseréje meg nem okozhat gondot.
2015. okt. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!