Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóablak párásodás ellen...

Az autóablak párásodás ellen valóban jó a macskalom a kocsiban?

Figyelt kérdés

Megint jön az az idő, hogy belülről lecsapódik a bennszorult pára az ablakra, és erre olvastam ezt a trükköt, hogy szilikonos macskaalmot kell tenni a kocsiba, és az magába szív minden nedvességet belülről, így nem csapódik az ablakra:


[link]


Ez praktikus lenne, ha tényleg működik. Próbálta már ezt valaki? Bevált?



2015. okt. 25. 07:49
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
En is ezt a megoldást választottam. Ugyanúgy párásodik és azóta Pucika a macsek, oda jár elvégezni a dolgát
2015. okt. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Macskám nincs, úgyhogy nekem ez nem lenne probléma, ha elszívja a nedvességet.
2015. okt. 25. 09:11
 3/10 anonim ***** válasza:

Csak addig müködne, amíg a macskaalom megszívja magát, utána már nem. Azaz igen gyakran kellene cserélni.


De ha este hazaérkezés után alaposan kiszellözteted az autót (kb 5-10 percig minden nyitva), akkor másnap jóformán nem lesz benn pára.

Nézz utána a relatív páratartalomnak, akkor megérted.

2015. okt. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A szellőztetés jó ötlet, de nem mindig van rá idő, és akkor párás kocsira megy vissza az ember.


A macskaalmot úgy olvastam hetente elég lenne cserélni. Egy 4 literes zacskó 1000 forint a tescoban. Az elég lenne egy ideig gondolom:


[link]

2015. okt. 25. 09:18
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
és nem szeretnél egy macskát? Pucika nagyon aranyos csak kicsit kajtár. Rezsóbá' a vizslám kikészítette az idegeit, de egy kis kornyezetváltozás csodákat tenne vele és szeret kocsikázni is viszont nem lélegzik olyan túl sokat, hogy bepárásítson.
2015. okt. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Párásítónak elég vagyok én is, úgyhogy ez nem a macskán múlik. :)
2015. okt. 25. 09:22
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyébként olvasom, hogy a macskaalmot ki is lehet szárítani, vagyis az sem lenne rossz, ha egy adag lenne a kocsiban, elszívná a párát, és ha megtelne, akkor betennék egy másikat, a nedveset meg valami száraz helyen kiszárítanám, hogy legközelebb újra használni lehessen.


Így csak egyszer kellene venni, ha ez működik.

2015. okt. 25. 09:23
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez nem macska, hanem kifejezetten páramentesítő, és azt írják, hogy 3-6 hétig kitart:


[link]


Mivel ezt helyiségre írják, ezért a kocsi kisebb légterében talán tovább is használható.

2015. okt. 25. 09:27
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez 990Ft és 6-8 hetet írnak:


[link]

2015. okt. 25. 09:29
 10/10 Dingodaj válasza:
9.21:-en sz☆rrà röhögtem magam..hàt ez jò...
2015. okt. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!