Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citroen vagy márkafüggetlen...

Citroen vagy márkafüggetlen szervizt tudtok Budapesten, amelyikben ingyen megnézik, mi a probléma az autóval, még akkor is, ha nem hagyom ott az autót javításra?

Figyelt kérdés

Elegem van abból, hogy a legtöbb szerviz kijelenti, csak akkor néznek rá, ha ott hagyom utána javításra, különben 10.000 Ft, ha megnézik! :-(

5 perc alatt megtudná mondani mi a baja, miért fizetnék ezért 10.000 forintot?

Én is ilyen magas órabérért szeretnék dolgozni!!! (ha 5 perc 10.000 akkor az órabér 60.000 Ft)

Miért hagynám ott? Hiszen, ha ilyen drágán néznek rá, mennyiért javítják? Ráadásul, jogomban lenne több helyről árajánlatot kérni a javításra!


(A motortérben van valamilyen ciklikusan ismétlődő, kattogó, ciccegő hang, mely gázadásnál gyorsul)



2015. okt. 26. 10:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%

Te a szerviz munkavállalásának rendszerébe akarsz beleszólni, amit nem tehetsz meg. Ha nem tetszenek a feltételek, akkor ne vidd oda.

Ha 5 perc alatt meg lehet állapítani, hogy mi baja van az autónak, akkor rajta, csináld!

A leírtak alapján nem órabérről van szó. Egyrészt nem óra, mert nem írtad, hogy 1 óra alatt megvan, másrészt nem bér, hanem díj. A díjban a szerviz fenntartásának költségei is benne vannak, a bér csak egy része ennek.


Nem kell otthagynod. Ha drága vidd máshova. Jogod van máshova vinni, a munkért pedig kötelességed fizetni.

2015. okt. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Épp ezért keresek, olyan szervizt, akik nem ilyenek!


Régen nem az jelentette a munkát, hogy ránéz az autóra, hanem a javítás.

Üzletpolitika lehet az is, hogy megvág 10.000 forintra, mellyel megsért, és meglesz a véleményem róla. De az is lehet jó kereskedői szemlélet, hogy ingyen megnézi (meghallgatja), rám szán 5 percet. Hidd el, ehhez fogom inkább vinni, mint a másikhoz!

A jó üzletpolitika, amikor becsalják az ügyfeleket akciókkal, kedvezményekkel. Különben nem hozzá fognak járni, hanem a másikhoz, aki megteszi ezeket a nobilis lépéseket.


A szerviz (műhely, dolgozók) fenntartását úgyis kifizettetik a javítások végösszegében.

2015. okt. 26. 11:19
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

nincs ötperces javítás...

...ha mégis van, akkor minimum egy óra díját el kell kérni..

az óradíj általában 5-10 rugó..ez a rezsióradíj, amit anyagmentes munkára, nézelődésre, vizsgálatra alkalmaznak..

ha ilyen igényed van, jelezd előre...főleg ezt az öt percet..


akkor kedvesek lesznek.

2015. okt. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Egy autó átnézése is munka. Főleg ha a nevedet adod hozzá.

A munkaidő és a helyiség pedig arra a fél órás "ötpercre" sincs ingyen.

Másrészt, egy autószerelő műhelyben már ismerik az ilyen ingyenkedő olcsójánosokat. Megállapítják a hibát, utána a tetves ügyfelet többet az életben nem látják, legfeljebb ha hibát akar megállapíttatni. Az ügyfél pedig ismerősön, barát sógorának a szomszédján keresztül megrendeli az alkatrészt BárdiUnixLángtól, aztán meg itt rinyál, hogy hogyan tudok otthon célszerszámok nélkül a panelház előtt vezérlést és vízpumpát cserélni.

Az ilyet már a nézéséről felismerik, és elhajtják a p..ba. És igazuk is van.

2015. okt. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 TheCruve ***** válasza:
35%
#4 Számból vetted ki a szót :)
2015. okt. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

Kedves kérdező!

Az előttem szólókra nem hallgass!

Az ilyenek élősködők csupán! Fiatalok akik nem ismerik, milyen volt a régi normális és emberséges világ.

Privátban megírok neked, hová vidd az autódat. Kapásból mondok neked 4 olyan maszek szerelőt aki ingyen megnézi és ad árajánlatot rá. Egyik márkaszerviz!


Szoktak lenni kedvezmények márkaszírvizekben is. Nekem peugeot van, regisztráltam a szervizben. Kapok hírleveleket emailben és postán is az akciókról, ha beviszem az autót ingyen megnézik ott is. Ráadásul kezdvezményesen szerelik mert már régi peugeot tulajdonos vagyok.

2015. okt. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

az autótulajdonos jogos elvárása, hogy a szervízben jól, gyorsan és olcsón javítsanak meg bármit..


nos néhány szervízben ezt a jogos elvárást némi korrekcióval tudják teljesíteni:


vagy jól és gyorsan, de nem olcsón...

vagy jól, olcsón de baromi sokára...

vagy gyorsan és olcsón, de gányán..


a három együtt sosem...

2015. okt. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hatoska a korával henceg. Pedig a korral ész nem jár, csak nagyképűség, mint a mellékelt nagyszájú bácsi bejegyzése mutatja.


Tata, ne vergődj itt a koroddal, mert nem hiszem hogy olyan sokunknál idősebb lennél. Itt a normális és igaz válaszokat alapvetően a 40-50-es korosztály szokta adni.


Többiek ne értsenek félre, tisztelem a kort, kivéve ha hülyeséggel és eltökéltséggel párosul.



Olyan apróságokat felejt el, hogy neki azért nézik át ingyen, mert ezer éve odajár, törzsvendég. Utcáról beeseve senkinek semmi nincs ingyen. Akit ez zavar, járjon busszal.

2015. okt. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!


A címeket megkaptam, köszönöm!


Nekem eddig volt egy bevált maszek műhely, ahová vittem, ha gondom volt. Sajnos az a közelmúltban megszűnt a főnök halála miatt. Ott soha egy fillért nem kértek azért, hogy ránézzenek az autóra! Mindig korrekten, jól dolgoztak.

Két éve nyaralás közben romlott el a kuplung. Mázlinkra volt Keszthelyen egy citroen márkaszerviz- autószalon. Érdekes módon, ott sem kértek egy fillért sem, a hibafelmérésért, pedig akkor nem hagytam ott. Két nap múlva visszamentünk, második nap mehettünk érte kész volt.

Egyszer jártunk az előző autónkkal, a Dózsa Gy. úti citroen szervizben is (a régi volga szállónál). Akkor is csak azért mert baleseti törésünk volt, a kis maszek pedig nem állt szerződésben a biztosítóval. Mit ne mondjak, már az első alkalommal 4 órát várattak. Másodszor közölték telefonon, hogy totálkár az autó, pedig csak az elején volt némi törés. Személyesen bementem, ismét a váróteremben ültem 1,5 órát, mire beinvitáltak a szervizbe, ahol beszélhettem a szerelővel és a biztosítós pasival. Kiderült, nem is a mi autónkról mondtak véleményt. :-o A casco-nk terhére megcsinálták szinte ingyen. (soha nem lett meg a tettes, aki összetörte a parkoló autónkat, a rendőrség lezárta az ügyet, pedig még a térfigyelő kamerákon is rajta volt)

2015. okt. 26. 13:53
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű kérdést teszek fel: Ha csörög az autód motorja, a szerelő, hogy állapítsa meg öt perc alatt mi baja van??? Pl egy hidrotőke csattogást fel lehet ismerni hangról, de felelőtlenség egy motorhibát úgy megállapítani, hogy nem kapja szét annyira a blokkot, hogy teljes bizonyossággal megtudjon róla győződni mégis mi a baj.


Ez olyan, mintha azt mondanád a gyerekorvosnak fáj a pulya hasa, adjon gyógyszert. És az a hajfájás lehet attól is, hogy romlott kefírt ivott a gyerek, meg lehet attól is, hogy vakbélgyulladása van.


Tudod milyen hibát lehet megállapítani 5 perc alatt? Pl lengéscsillapító, mert azon látja ha folyik, meglökdösi az autót, esetleg megy egy próbakört. Fék betét, vagy tárcsa hibát szintén megtud állapítani 5 perc alatt. De, amit nem lehet látni kuplung, váltó, a te esetedben motor, azt szét szerelés nélkül nem lehet megmondani. Én nem is vinném olyan szerelőhöz a kocsimat, aki 5 perc alatt diagnosztizál egy motorhibát.

2015. okt. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!