Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teljesen remenytelennek erzem...

Teljesen remenytelennek erzem az egeszet, mit tegyek, hogy ujra pozitivan lathassam?

Figyelt kérdés

Nos,az a helyzet hogy tavasszal sikerult megbuknom negyedjere is a forgalmi vizsgan. Amit tudni kell rola,hogy mind a negyszer ugyanazon a parkolason huztak el (padka melle eloremenetben). Olyan szinten izgulok elotte, hogy teljesen dekoncentraltta valok,kapkodok stb. Nem a vezetestol felek,hanem az egesz feeling,hogy figyelnek engem hatul,es egyszeruen nem tudom kizarni a vizsgabiztos jelenletet. A problemam az, hogy mar nem bizom magamban,es az is megfordult a fejemben, hogy feladom az egeszet, es jarok tovabbra is busszal, hiaba a sikeres vizsga a legnagyobb almom. Tavasz ota kihagytam par honapot,hogy letudjon ulepedni bennem az egesz, es ujult erovel belevaghassak a vezetesbe. Voltam is vezetni, es az oktato azzal kezdte, hogy az otodik vizsga milyen nehez, es ketten ulnek hatul, es nem lesznek elnezoek..ami teljesen elvette a kedvemet es a lelkesedesemet is. Tobbet nem varhatok vele, mert lassan letelik a ket ev is. Esetleg van valami stresszoldo modszer (ami nem gyogyszeres, es nem a vizsgabiztos lefizetese) ami bevalt? Vagy volt valaki hasonlo cipoben?


Elorebocsajtanam, hogy azokra a hozzaszolasokra nem vagyok kivancsi, hogy akinek nem elsore sikerul, annak nem kell volan moge ulni, mert ismerek nem egy embert, akik tobb sikertelen vizsga utan a fovarostol kezdve barhol elgurulnak, balesetmentesen :)


2015. okt. 26. 15:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Legalább 20 órát érdemes venni egy bukás után. Ha ez megvan akkor no az onbizalom, csokken a stressz.
2015. okt. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Osszesen 50 orat vezettem az elozo oktatoval 4 bukassal...:(
2015. okt. 26. 15:51
 3/15 anonim ***** válasza:
Egy ismerőssel menjetek el egyszer-kétszer egy elhagyatott parkolóba gyakorolni valamikor, ott kétszázszor is beállhatsz a padka mellé egymás után egy-két óra alatt. Ezt megcsináljátok két alkalommal - négyszáz parkolás, mást ne is gyakoroljatok -, és álmodban, csukott szemmel is menni fog a vizsgán.
2015. okt. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ez egy jo otlet!

Koszonom a valaszod!:)

2015. okt. 26. 15:57
 5/15 anonim ***** válasza:
Az 50 óra nagyon kevés a 4 vizsgához. Ismerősöm 80 órát vezetett, mielőtt elment vizsgázni. Igaz, hogy nem is ülnék be mellé :D
2015. okt. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Na figy engem annyiszor megvágtak, hogy pávra mentem (tény, hogy volt olyan forgalmi vizsgám, ami úgy kezdődött: "Mennyi pénzt hoztál?"), szóval páv után levizsgáztam. Azóta 80ezret vezettem mindenféle probléma nélkül.
2015. okt. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ahogy valaki már írta: a gyakorlás. Nem tudod kizárni, hogy nézzenek, ezzel mindenféle vizsgán együtt kell tudni élni.
2015. okt. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Mimdig azt mondta nekem az oktatom,hogy fel vagyok keszulve,en pedig el is hittem ezt.. Nem szabadott volna 4-szer vizsgaznom. Ez lesz az utolso lehetosegem,felveszek annyi orat amennyit EN szuksegesnek erzek,aztan lesz ami lesz :)

Koszonom a valaszokat!

2015. okt. 26. 18:22
 9/15 anonim ***** válasza:

Pontosabban mi volt a hiba az említett parkolásoknál?


Az oktatód mondott támpontokat, mire figyelj?

Feltételezve, hogy kb. mindig ugyanabban a testhelyzetben ülsz az autóban, figyeld meg hol kell lenni a padka és a szélvédő alsó élének (vagy az ablaktörlőnek) metszéspontja ahhoz, hogy a parkolás a lehető legkönnyebb legyen.

Irányjelzés, lassítás, megfelelő pillanatban a kormány beteker, s ekkor kell figyelni a metszéspontot: minél közelebb menni a padkához, de azt nem érinteni, s megfelelő időben a kormányt egyenesbe állítva, picit gurulsz, s ha minden jól ment igazítás nélkül 30 centin belül állsz a padka mellett párhuzamosan (jobb tükörbe nézve látod is hosszan magad mögött a padkát)

Ehhez a művelethez kell legalább két autóhossznyi szabad hely, ne akarj előre menetben beállni két autó közé, ha ott nincs két autóhossznyi szabad hely (abban az esetben háttal lehet beállni, de a vizsgán ugye előre meghatározott módon parkolsz)

2015. okt. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

" kétszázszor

is beállhatsz a padka mellé egymás

után egy-két óra alatt. Ezt

megcsináljátok két alkalommal -

négyszáz parkolás, mást ne is

gyakoroljatok -, és álmodban, csukott

szemmel is menni fog a vizsgán."


2 ora alatt 200x? Azt hogy? Minimum 2 perc elmegy a parkolassal, kiallassal. Ez legjobb esetben is 30/ora de szerintem ennyi sincs.

2015. okt. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!