Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Olyan reménytelennek érzem az...

Olyan reménytelennek érzem az életem. Bennem a hiba?

Figyelt kérdés
Önsajnáltatásnak tűnhet, de már tényleg annyira rosszul érzem magam a bőrömben, és olyan tanácstalan vagyok. 17 és fél éves vagyok, februárban betöltöm a 18-at és ilyenkor az ember már sokat gondolkozik a jövőjén. Tudni kell rólam hogy a tanulás nagyon nehezen megy így az érettségitől irtózatosan félek. Ez még oké lenne gondolom mindenki tart tőle. Viszont én nekem fogalmam sincs hogy milyen irányban szeretnék továbbhaladni. Vannak dolgok amik érdekelnek de azokra nem vagyok alkalmas ezzel tisztában vagyok. A magánéletem sem túl fényes. Nagyon magányos, rosszkedvű vagyok. Nincsen egy igaz barátom sem, inkább csak haverok. Barátnőm sem volt még. Ezek mellett is sok gondom van amiket nem tudok kivel megbeszélni. Nagyon szükségem lenne egy barátra, jobb esetben egy barátnőre akire mindig számíthatok, akit csak úgy megölelhetek, megszeretgethetek ha szükségem van rá vagy őneki rám, de olyan visszahúzódó vagyok hogy egyszerűen nem megy az ismerkedés illetve az emberi kapcsolatok fenntartása is nehezen megy. Olyan rosszul érzem magam, úgy érzem hogy egy senki vagyok és leszek is felnőtt koromban. Magányosan, munka nélkük fogom tölteni a felnőtt éveimet, legalábbis ha így haladok tovább. Pedig nagyon vágyok egy szerető párra, később gyerekekre, egy boldog életre. Ezek a dolgok ingyen vannak mégis a legnehezebb őket megszerezni. Olyan sok bokdog párt látok mostanság és annyira irigylem őket. De az is baj, hogyha még lenne is valakim nem tudnám fenntartani a párkapcsolatot. Nem tudom átjött e mi a problémám.. Lehetőleg ne ítéljetek el hogy itt, ilyen szánalmas módon nézek segítség után de tényleg nem tudom mitévő legyek.

2015. szept. 16. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:

igen benned...

de még itt a lehetőséged!

idén fogsz érettségizni?


most ott tartasz, hogy nincs barátod, barátnőd...nincsenek céljaid...

kezdjük ott mit szeretsz csinálni? mivel foglalkozol szívesen önszorgalomból?

TV? Online Játék? valamit csak csinálsz...


22F

2015. szept. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem idén, szerencsére csak jövőre
2015. szept. 17. 21:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy fontos dolgot fogadj meg tőlem. Ne hagyd magad rábeszélni olyan szakmára, főiskolára , egyetemre ami abszolút nem érdekel, inkább menj el dolgozni és várj.
2015. okt. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell félni az érettségitől, ha időben elkezdesz készülni (pl. a szóbeli tételek listáját elvileg még őszi szünet előtt megkapjátok, ha normális tanárok vannak, azt nagyon szépen be lehet osztani áprilisig.).


Ami meg a továbbtanulást illeti, ráérsz. Beszéld meg a szüleiddel, hogy egyelőre nem tudod, merre az arra, úgyhogy érettségi után inkább dolgoznál egy évet. Az hihetetlenül sokat segít: az érzés, hogy képes vagy munkát végezni és pénzt keresni, akkor is, ha az a munka a legfényesebb. Felnőttként fognak kezelni, küzdened kell, ez sokkal érettebbé tesz, jobban látod majd, hol a helyed a világban és mire vagy képes, és így majd könnyebben kitalálod, mit is akarsz csinálni.


Aztán ha egyszer összeszedtél némi önbizalmat és pozitív kisugárzást, akkor már könnyebben fog menni az ismerkedés, barátkozás, randizás.


17 (lassan 18) évesen nem vagy lemaradva semmiről. Előtted az élet, szóval hajrá! :)

2015. okt. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!