Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kevesebbet fogyaszt a kocsi...

Kevesebbet fogyaszt a kocsi ezzel?

Figyelt kérdés

Egy haverom mesélte, hogy úgy spórol üzemanyagot, hogy felgyorsít, aztán üresbe teszi a váltót és hadja gurulni a kocsit.

Kipróbáltam hajnali 2-kor a 85-ösön, zéró forgalom volt. 60-ról 100-ra kb 900 m alatt gyorsultam, és kb 500-600 m-t gurultam mire újra 60-ra lassítottam.

Kérdés: a gyorsulás nem veszi el azt az üzemanyagot, amit az autó üresben gurulva nyer?



2015. okt. 29. 03:09
1 2 3
 1/24 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Van aki szerint kevesebbet eszik, de tényleg azon a max pár decin múlik?

Lassabban éred el a célod, ha vannak ott mások akkor feltartod őket, csökken a menetbiztonság, stb.

Sokkal értelmesebb úgy spórolni, hogy előrelátóan, a fölösleges fékezgetés-gyorsításokat elkerülöd.


M2 gödi lehajtónál a sok sötét a kanyarodósávig nyomja mint süket a csengőt, a kanyarig lefékez 40-re, majd a kanyarban felgyorsít 50re, a STOP táblánál 20 alá lassít, majd újra nyomja. Én időben elengedem a gázt, max 80nal haladok a kanyar előtt, ha kell pöccintek a fékre 70ig, onnan kis gázzal 60nal felmegyek, 40nel kikanyarodok és lendületből megyek tovább. Se fölösleges fék, se fölösleges gáz, egyszerűen lendületesen végigmegyek mindenhol.

2015. okt. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Kizártnak tartom,hogy ezzel a módszerrel egy deci üzemanyagot is meg lehet takarítani....arról nem is beszélve,hogy a forgalomban haladva nem is nagyon tudod ezt csinalni
2015. okt. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Butaság. A legkisebb energiát az egyenletes sebességgel való haladás igényli, bármilyen sebességről is legyen szó. Ha lehet menni folyamatosan akkor folyamatosan kell menni. Viszont ha a forgalom (lámpa, tábla, stb) miatt előreláthatólag meg kell állni vagy lassítani, akkor célszerű minél többet gurulni, akár üresben is. Csak arra kell figyelni, hogy másokat ne irritáljunk ezzel a módszerrel, pl. a mögöttünk jövőt.
2015. okt. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Láttad már a fogyasztásmérő gyorsításkor? Nekem gyorsításkor 12-13 litert jelez...

Volt egy rész az Állítólag c. sorozatban is ami ezzel foglalkozott.

2015. okt. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
max akkor veszem ki messzebb a kocsit üresbe mikor lakott területen kívül haladok és tudom,hogy faluba közelítek,ilyenkor ha nincsenek mögöttem akkor már messzebbről is néha kidobom üresbe,ha vannak mögöttem akkor csak simán 5.ben elengedem a gázt és kb pont leleasítok 55-60 ra falura.
2015. okt. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
az a baj, hogy a pillanatnyi fogyasztásmérő nekem ilyen 15-25 liter körüli fogyasztást ír, ha épp gyorsítok, egyenletes 100-nál meg kb 5-6, szóval ez egy marhaság, még ha 500 méter gyorsítás és 500 méter gurulás lenne, akkor is több lenne, mint tempomattal
2015. okt. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
A gyorsuláshoz jó sok nafta kell, amíg üresben gurulsz meg szintén folyamatosan fogyaszt az autó, igaz csak azt a kevéske üzemanyagot ami ahhoz kell, hogy alapjáraton elpöfékeljen de akkor is. Úgy jársz a legjobban ha amikor csak lehet a motorféket és nem a lábféket részesíted előnyben, olyankor ugyanis ha megfigyeled akármelyik autón a pillanatnyi fogyasztásmérő pontosan nullát fog mutatni. ;)
2015. okt. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
65%
Ezzel az a legnagyobb probléma, hogy üresben van az autó, vagyis bármilyen veszélyhelyzet adódik, nagyban csökkenti az esélyeidet a megfelelő reakcióra. Hiába a kihalt vidéki út éjszaka, bármikor eléd ugorhat valamilyen állat, vagy feltűnhet egy kivilágítatlan részeg biciklis tata.
2015. okt. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszpkat! Mivel nincs pillanatnyi fogyasztásmérőm, ezért ez nagyon hasznos adat volt számomra. Az Állítólag ezt a részét megkeresem mindenképp
2015. okt. 29. 12:01
 10/24 anonim ***** válasza:
32%
most abból nem is tudom,hogy mire lehet következtetni...mármint a pillanatnyi fogyasztásmérőből 5 másodpercig gyorsítasz 13 liter/100km es fogyasztással...na akkor most lehet számolni,hogy ez mekkora fogyasztást jelent pluszba ez az 5sec
2015. okt. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!