Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit fogyaszt egy Lada...

Mennyit fogyaszt egy Lada Szamara első generációs 1.3 motorja?

Figyelt kérdés
Igaz az hogy ez a motor képes a 20 literes fogyasztásra? Ezt valahol a netten olvastam ahol átfolyás mérővel tesztelték az autót és ez az adat jött ki. Szeretitek ez igaz?

2015. ápr. 5. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Idézek egy korábbi ugyanilyen kérdésből:


"A kérdést nehéz konkrétan megválaszolni, több okból is, ezt most nem sorolom, inkább a tapasztalatot.

94-es évjárat, 1300-as, 5 ajtós, kopott gumi, kicsit csepeg az olaj, 95-ös shell üzemanyag, tetőcsomagtartó. Heti 5-7 alkalommal használva, vegyesen városban és országúton, alkalmanként 20km. Szép nyugisan, olyan igazi jó papós tempóval, városon kívül szigorúan max 90. Nem pörgetve, fokozott gyorsulás, hogy minél hamarabb elérjük a 4.et, 65 felett szigorúan 5. Általában egy személy. Ekkor 7.3 l/km. Ha jön mamó is meg az unokák, akkor 8 l/km. Mamó elég súlyos természet, meg az unokák se hosszútáv futók. Cserébe otthon lehet és kell szerelni, olcsó az alkatrész, a bontott is jó. Van benne hely, télen meleg. Ez az autó annak való, akinek nincs sok pénze szerelőre, de maga szívesen barkácsol és szeret is, nem igényli a központi zárat és az ABS-t, szervokormányt. Meg még sorolhatnám mit. Annak való, aki szeret nyugisan menni, inkább hosszú távon, mert városban sokat eszik. Autópályán is kiváló, de 90 felett már kér enni. Hölgyeknek nem ajánlom, uraknak is csak 35-ös karméret felett. Hát ennyit fogyaszt."


Remélem tudtam segíteni! :)

2015. ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz!!!
2015. ápr. 5. 20:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt Lada Szamara 5 ajtós 1,3-as 4 sebességes. 7 liter alatt kijött a fogyasztása. 20 literes fogyasztás csak valami nagyon idióta módon való közlekedéssel vagy műszaki problémával érhető el. Esetleg sok városozással 10. (mert nekem a 7 liter alatti érték vidéken közlekedéssel jött ki ahol lámpánál megállni ritkán kellett).
2015. ápr. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!