Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért nincs több dízel sportautó?

Mért nincs több dízel sportautó?

Figyelt kérdés

Nemrég ötlött ez fel bennem, én is mindig úgy voltam vele, hogy sportautó akkor benzinmotor. Nekem nincs még jogosítványom, 14 vagyok, de két hónapja van új családi autónk, dízel... viszont 381LE és 740NM a gyári adatai. Először én se értettem, azt tudtam, hogy cserélünk autót, és úgy körvonalakban tudtam is, hogy mi lesz, de azon meglepődtem mikor apum csak úgy mellékesen megjegyezte egy beszélgetéskor, hogy dízel lesz most. ( Eddig mind benzines volt. )


Azóta viszont én is megszerettem a dízelt, ráadásul ahogy tud gyorsulni... eddig egyik benzinessel sem lehetett ezt érezni, hogy folyamatosan mintha tolna előre az ülés. Viszont mellé nem fogyaszt sokat, előző autó már amellett, hogy hat éves volt, ez volt a fő gond vele, hogy képes volt 17-22 litert kérni közben nem ment így mint ez 10 literrel.


De akkor ha ez lehetséges, mért nincs több sportautó dízelmotorral? Pedig meg lehetne valósítani ezek szerint, és mégse találni dízelmotorral szereltet.


Márkákat direkt nem szerettem volna írni, szeretném elkerülni az egymás sértegetését.


Inkább az elméleti rész érdekel, hogy a gyakorlatban mért nem használnak ilyesmire dízelmotorokat?

Van valami oka amiért kivitelezhetetlen lenne, vagy szimplán emberi oldalról nem tartják odavalónak?



2015. okt. 31. 00:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Milyen autótok volt nektek ami 17-22 litert is bezabált?
2015. okt. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem szerettem volna kiírni, de kérlek ne kössetek bele, X5.
2015. okt. 31. 00:59
 3/21 A kérdező kommentje:
Ez a mostani egy M550d.
2015. okt. 31. 01:00
 4/21 anonim ***** válasza:
23%

Mióta sportkocsi egy M550?


Sportkocsi dízel motorral NINCS!

Másik az feltöltős motort feltőltőshöz kéne nézni!

Turbós dízelt turbós benzineshez.

Fogyasztásal nem tudsz mit kezdeni, teljesenmár a működése a dízelnek meg a benzinesnek.

Az igazi keménysportkocsi meg az épített turbo wankel benzines de az bever akár egy csapatásnál 30-40litert is, viszont a vigyorfaktor 100as!

2015. okt. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

A BMW 5-ös sorozat egy felső középkategóriás autó, amelyet a BMW 1972 óta gyárt.



Gyártó BMW

Gyártás helye Dingolfing, Németország (100 km-re Münchentől.)

Gyártás éve 1972–től napjainkig

Kategória Mid-size luxury car / Executive car

2015. okt. 31. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
27%

Mielőtt leszólnál nekem is 5ervan csak régibb, meg benzines. Én dízelt be nem engedek a portára és nem érdekel mennyit eszik a benzines!


Volt sportkocsim is, teljesen más.....

Ez az 5er egy tökéletesen eltalált közepes méretű sportos felsőkategóriás europai limuzin. DE NEM SPORTKOCSI!

2015. okt. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Most nem ere gondoltam, hogy fogalmazást tekintve nézzük, én szimplán azt néztem, hogy milyenek a menettulajdonságai. Azok pedig bőven vannak szerintem olyanok mint egy benzinmotorral szerelt sportautónak.
2015. okt. 31. 01:15
 8/21 anonim ***** válasza:
47%
Nyugalom, még csak 14 éves, autót maximum a Need for Speedben vezetett, autóban is max a jobb egyben ült. Még nem tudhatja, hogy mi az, hogy SPORTAUTÓ. Ennyi erővel egy 20 éves 3-as Golf is lehetne "sportautó" 1.9 TDI motorral amiben ha odalépsz akkor az is megindul, de attól az még nem sportautó. Most ezen nem változtat az, hogy egy BMW-ről van szó.
2015. okt. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nem is állítottam, hogy vezettem, de érezni így is lehet.

Meg ahogy nézegettem az adatait: 4,6 másodpercet írnak a 100-ra gyorsuláshoz, akkor ez most mért nem sportautó? Csak mert dízelmotor hajtja?

2015. okt. 31. 01:29
 10/21 anonim ***** válasza:
46%
Nem, az egy dolog hogy jól gyorsul, de a menettulajdonságait összességében nézve nem az. Meg persze a felépítése sem! Ugye egy Rolls Royce is tud gyorsulni mert bivaly motor viszi azt a dög testét, de véletlen sem sportautó!
2015. okt. 31. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!