Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nehéz megtanulni váltós...

Nehéz megtanulni váltós motrot vezetni? Egy simsonról lenne szó

Figyelt kérdés

2015. okt. 31. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

Nem olyan nehéz, mint megtanulni helyesen írni.

motrot, simson


Egyébként értelmetlen kérdés.

Mivel nem ismerünk, így nem tudjuk milyen képességekkel rendelkezel, mennyire lenne neked nehéz. Biztos nem lehetetlen, mert elég sokan meg tudták tanulni.

2015. okt. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Én nem vagyok nagy motoros, sőt. De még sosem fulladtam le simsonnal pedig a két kezemen tuti meg tudnám számolni, hányszor motoroztam. Autóval sokkal nehezebb egy kezdőnek, hidd el. :D
2015. okt. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Mi az a motr?
2015. okt. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Nyilván nehezebb vezetni, mint amin csak húzni kell a gázt, de nem lehetetlen.


A helyesírásos válaszolónak:


"...A motor ragozása a köznyelvben, a normatív nyelvváltozatban szokásosan valóban motort. De nem „helytelen” a motrot alak sem, hiszen több nyelvjárásban... a motor bizonyos toldalékok előtt a hangzóhiányos (hangugrató) tövek módjára viselkedik: motrok, motrot. Nincs igazuk tehát vitapartnereinek, amikor kijavítják Önt!"

Forrás: [link]

2015. okt. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Kedves 4.!


Az idézett cikk a beszélt(!) nyelvről szól, nem az írásos szövegről. Azért mert pld. Szegeden "özve" beszélnek,és ott ez "elfogadott" még ez írásban nem jelenik meg.

De, ha úgy is lenne, akkor is Simson, nem simson, és akkor is kell a mondat végére mondatvégi írásjel.

2015. okt. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%

És ebéd után mosogasd el a tányért. A kűrva anylyát az öszes kötöszködő gremer nácinak.

Kódolva írtam, így nem fogják megérteni. Igaz?

2015. okt. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
anylyát, ez zseniális :D
2015. okt. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!