Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek hány éves korig...

Szerintetek hány éves korig nem késő megtanulni vezetni?

Figyelt kérdés

8 éve szereztem jogosítványt, de azóta nem volt alkalmam vezetni. Egyszer próbáltam tavaly elindulni és menni egy kört egy barátom autójával nem forgalmas helyen, de már teljesen elfelejtettem mindent. Sem a műszaki részére nem emlékeztem, sem az autót nem "érztem". Át kellett vennie tőlem a kormányt, meg is ijesztettem kicsit. :(


Lenne értelme vennem egy autót és majd megtanulni újra (persze valaki mellett!)? Meddig nem késő elkezdeni? Vagy mostmár hagyjam az egészet? 28N



2015. jún. 18. 00:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sosem késő jóformán, ismerek olyan embert aki közel 50-hez tette le a jogsit, addig épp nem igazán volt rá szüksége.
2015. jún. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
10 évet vezethettél volna eddig. Gondold át magadba, hogy hányszor 10 évet szeretnél még élni és a 10 nélkülözés miatt megéri-e annyiszor 10 évig még nélkülözni.
2015. jún. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Vannak emberek, akik 50-60 évesen tanulnak meg vezetni.

Nem hiszem, hogy ne tudnád feleleveníteni a 8 éve tanultakat, csak gyakorlás és türelem kérdése.

A jogosítványod érvényes, de mivel lényegében semmi gyakorlatod nincs, s így azon sem kell csodálkozni, hogy nem megy a vezetés.

Legjobb ilyen esetben keresni egy jó oktatót, aki vállal "korrepetálást".

Ismerőssel is lehet gyakorolni, de akkor ő legyen annyira tapasztalt, hogy elmagyarázza, mit, hogyan kell csinálnod, és figyel is.

Autót csak azt követően vásárolj, miután már ismét belerázódtál a vezetésbe.


Ismerek olyan nőt, aki közel 20 évig nem vezetett, megszerezte anno a jogosítványt, de nem volt alkalma vezetni.

40 évesen nála is megjött az ihlet, hogy mégiscsak jó lenne egy autó...

Oktatóval beszélt, aki vállalta, hogy néhány órát gyakorolnak.

Mivel legjobban a sebességváltással szenvedett, sokszor lefullad, ezeket leszámítva viszont elég jól ment neki a vezetés, hozott egy olyan döntést, hogy ő bizony nem szenved a kuplunggal, váltóval, vesz egy automata váltós autót, azzal nem lehet lefulladni, nem stresszeli magát.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy vegyél te is automatát, de ha a váltóval nem boldogulsz, arra lehet megoldás az is

2015. jún. 18. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

oktattam olyan hölgyet, aki huszonöt éven keresztül csak hosszabbította a jogsiját, de nem vezetett..

túl az első izgalmakon, öt-tíz óra és tökéletes...annyira, hogy vett is egy pontiac-ot..


ismervén a nejem, és baráti körét, javaslom, hogy vegyél egy hagyományos autumatás kocsit..

ahogy előttem írták, megszűnik a sok macera..én negedszázada csak automata sajátot használok, viszont a szolgálati kocsijaim azok kéziváltósak...mit mondjak..? ég és föld..


szóval sosem késő, pláne ilyen fiatalon..nincs a kocsidra írva, hogy mikor, mennyit vezettél, ezért mindenki elfogad profinak..

nyugi, nem vagy(lennél) egyedül..


szóval automata, és tiéd a világ...

(akárki akármit is mond)

2015. jún. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

én 33 évesen tanultam, de a tanfolyamon volt egy 60 közeli fószer is.


javasolni tudom, hogy ha megvan a kocsi, amit vezetni fogsz, keress egy oktatót. néhány óra alatt belerázódsz, és legalább olyan ül melletted, aki el tud látni rendes tanácsokkal.


bár tudom, hogy nem ugyanolyan, mintha éveket hagytam volna ki, de én friss jogsimmal sem boldogultam saját kocsiban a tanulóautó után. felhívtam az oktatómat, 1 óra alatt helyretett mindent.

2015. jún. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem Kor kérdése, menj ki valakivel, egy ürse részre és vegyétek át az alapokat. Pár hét gyakorlás után, menni fog az.
2015. jún. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

Miután már van jogosítványod, valószínű meg van benned a készség a vezetésre, csak fel kell újítani az ismereteket. A tanintézetnél lehet venni "ismeretfelújító" órákat, ahol nem kell újra vizsgázni, csak segít az emlékezésben. A műszaki ne izgasson, gondolom vezetni akarsz, nem szerelni. ;)

Ha komolyan veszed, biztos fog menni. (csak ne görcsölj, és ne akarj minden egy óra alatt....)

2015. jún. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Az is nehézséget okozott hogy én dieselesen tanultam vezetni, amin sokkal könnyebb mint a benzines amivel nemrég próbálkoztam. És el is vette a kedvem...


Köszönöm mindenkinek a tippeket és a biztatást! Mentek a zöld kezek. :)

2015. jún. 18. 12:50
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
sohasem késő! ámbár, ha valakiben nincs meg saját magától a kellő lelkesedés és itt (ezen a trágya oldalon) akarja az önbizalmát növelni, az inkább áramot vezessen és ne autót...
2015. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

"Az is nehézséget okozott hogy én dieselesen tanultam vezetni, amin sokkal könnyebb mint a benzines amivel nemrég próbálkoztam. És el is vette a kedvem... "


Nekem pont ezért volt szükségem teljesen frissen kézbekapott jogsival plusz órára. Egyszerűen nem voltam képes nem lefullasztani a kocsinkat :o

Az oktatóm a 2. kanyarnál levette, hogy mi a szitu, kimentünk a tanpályára, és 2 kör után már nem volt (annyi :)) gondom.


Én csak biztatni tudlak, egy oktató rengeteget tud segíteni! 1-2 óra alatt többet, mint vmelyik lelkes rokon hetek alatt.

2015. jún. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!