Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy tavaszi üzembehelyezés...

Egy tavaszi üzembehelyezés esetén milyen alkatrészeket kell kötelezően kicserélni a motoron? (várom a motorosok válaszát)

Figyelt kérdés

Felújítani a tavaszi szezonra.

Yamaha DT 50 SM-em van 2007-es.

Pl olajcserék,hűtőfolyadék,fékfolyadék ilyeneket tudom.

De olyanra vagyok kíváncsi amit a blokkon belül kell.pl tömítések,szimeringek ilyenekre vagyok kíváncsi.amiket kötelező kicserélni



2015. okt. 31. 14:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Motorblokkot nem szokás "hobbiból" megbontani, oda csak olyan esetekben nyúlnak be, ha a motor jelét adja a javítás szükségességének.
2015. okt. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ilyen cuccokra megadja a gyártó a csereperiódust vagy a javítási időközöket.

A szezonra felkészítés és a szezon utáni elrakás más tészta, mint egy felújítás vagy egy javítás. Egyiket sem szabad túlzásba vinni: ha jártál már magyar tanműhelyben, akkor láthattál "agyonszerelt" részegységeket. Addig-addig szereli azokat a sok kéz, amíg ez-az elkopik, elgörbül, megütődik.

Most a szezon végén körültekintően kell elrakni, tavasszal csak pár apróságot kelljen átnézni-megkenni.

A blokkon belül se szerelj csak azért, mert szerelni akarsz. Amit cserélni kell csere, a többi maradjon csak a helyén, főleg egy ilyen fiatal motoron.


Ha szerelgetni akarsz, akkor adok 4e forintért két fél Komárt, azokat szétszedheted-összerakhatod akárhányszor, a mostaninál rosszabb állapotban úgysem lesznek.

2015. okt. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!