Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes már felrakni a téli...

Érdemes már felrakni a téli gumikat?

Figyelt kérdés

Délután még simán 15 fokok vannak, ami nem indokolja. De reggelente még akár fagy is lehet, lehetnek lefagyások és végül is már november van. Pár héten belül még akár hó is eshet.

Nem tudom eldönteni, hogy átszereljem ma, vagy várjak még vele pár hetet...


2015. nov. 1. 07:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben rátenném. Elvégre - ahogy írtad is - bármikor lehet fagy, meg esetleg hirtelen hó is.
2015. nov. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Itt van már az ideje!
2015. nov. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Beviz Elek ***** válasza:
Én tegnap cseréltem. Igen, délután akár 15 fok is lehet, de amikor én megyek (4kor), a kocsi 0-t is írt valamelyik nap.
2015. nov. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Tomcatters ***** válasza:
100%
Egyénfüggő... én mivel nappal jarok csak , így még várok egy kicsit, de ha te keső este v hajnalban is jársz , mikor lehul a levegő, es az aszfalt jobban, akkor mindenféleképpen tegyed fel !!!
2015. nov. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Nekem fent van egy hete. A nyári gumim amgy is kopott volt, meg öreg is. Intenzívebb fékezésnél már megcsúszott.
2015. nov. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor kicserélem.

Egyébként a nyárit én is kidobom ez után. Ez volt a 7. szezonja és ilyen kis mikrorepedéseket fedeztem fel a gumin. A profil is már csak 3mm körüli. Szóval tavasszal kap újakat a kocsi. Még soha nem csúsztam meg vele, most nyáron felhőszakadásban sem 130-nál, de a biztonságon nem akarok spórolni.

2015. nov. 1. 09:38
 7/25 A kérdező kommentje:

Azért nem ennyire látványos, csak ha nagyon rázoomolok. Ezt fogom most levenni. A következő szezonra szerintetek is ez már inkább kuka?

[link]

2015. nov. 1. 09:47
 8/25 anonim ***** válasza:

Ne várjál vele! Az autósok többsége (már aki egyáltalán tesz fel téli gumit) az megvárja az első havazást. De miért??? Akkor már a gumis is csak 1 hétre előre ad időpontot. Nem a napi maximum hőmérséklet a lényeg, mert akkor száraz időben még jó a nyári, de mi van reggel 1,2,3 fokban? Pláne ha egyszer csak bejön a nyálkás, esős, ködös idő?...

Hülyeség arra fogni a halasztott cserét hogy kopik a téli gumi. Egyrészt addig nem kopik a nyári, másrészt nem kánikulában kell már autózni. Mellesleg a "gazdaságos" téli gumiknak a kánikulával sincs semmi bajuk.

2015. nov. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Most néztem a képet, hát az a gumi tél ide vagy oda megérett a cserére. Egyébként az én nyári garnitúrám a 11. (!) szezonját teljesítette az idén, de amikor bejött az esős idő úgy 2 hete, majdnem belementem az előttem lévő autóba, pedig volt követési távolság, meg ABS, igaz villamossínek is... Na akkor azt mondtam hogy nincs tovább halogatás, 1 hete rajta van az autón a vadiúj téli szett. Hát mit is mondhatnék? Mintha másik autóm lenne...
2015. nov. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszi.

Ez a Goodyear úgy látszik nem bírja sokáig. A télim Michelin, most lesz a 3. szezonja, de még olyan mint az új. Lehet hogy nyáriból is majd maradok ennél a márkánál.

2015. nov. 1. 10:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!