Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Német autók kevesebbet...

Nickx199 kérdése:

A Német autók kevesebbet futnak mint a hazaiak?

Figyelt kérdés
Használt autó vásárlásában gondolkozom, nagyon tetszik a G ASTRA Bertone, és OPC kiadása, azonban itthon ezekből nincs nagy választék. Elkezdtem német autókat keresni, és meglepődtem, mivel a német használtautók hírdetés szerint lényegesen kevesebbet futnak. Egy enyi idős autó itthon viszonylag kis futással is eléri a 200.000 kilómétert, ami szerintem reális, ha a tulaj nem pakolja bele a kilómétereket. A Német autók azonban jelentős számban 100.000-150.000 kilóméter között vannak ( Persze kint is van 200.000-et futott, de találni kicsit több pénzért 70.000 kilóméter körüli használtautót is). A kérdésem az lenne, hogy tényleg kevesebbet futnak a kinti autók? Aki esetleg foglalkozik használtautókkal mi a tapasztalata?

2015. nov. 1. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy hívd fel, és:


- Ha nincs telefonszám akkor 101% kamu a hirdetés

- Ha török veszi fel 101% kamu a km :)


Csodák kint sincsenek, egy átlag német autó pont annyit vagy még többet is fut, mint egy magyar.

2015. nov. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Annyiszor elmondtuk már,hogy olyan felesleges a km álláson rugózni,hogy nem igaz ...az csak egy szám...és továbbra sem km-et veszünk hanem állapotot!!
2015. nov. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem. Általánosságban a Németországban futó autók jóval többet mennek, mint itthon. Magasabb életszínvonal, élénkebb gazdaság, nagyobb távolságok országon belül, több autópálya. Mitől mennének kevesebbet?
2015. nov. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Magánkézben levő autók többet mennek kint, több a lóvé, nagyobbak a távolságok. De inkább vennék egy 300e-t futott németet, mint egy 100-et futott "nincsezzelbajcsaktankóniköllöttbele" magyar autót.
2015. nov. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért az Astra OPC már nem esik egy kategóriába a Focus kombival. Ezeknél már nem kizárt, hogy akad mellette másik autó is, ami magyarázza az alacsony óraállást. Lehet német barátunk kétszer annyit hajt egy éven, mint az átlag magyar, de ha azt ő két autóval teszi... :)


Nagy átlagban a kabriókba sem szalad annyi km, mint a többi autóba, pont ugyanez miatt.

2015. nov. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezen gondolkoztam én is, hogy egy alapvetően sportautót nem használnak annyit hosszú távokra, mint egy kombi dízelt amivel árut szállítanak.
2015. nov. 1. 19:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezaz, a km órát ne nézd ilyenkor, mert visszatekerik a németek is és más külföldi országokban is.

Olvasd el, hogy külföldön még az interneten is meg merik kérdezni, hogy kell visszatekerni az sokat mutató km órát:

[link]

Még külföldi youtube videók is vannak, hogyan tudod akár otthon visszaállítani még az újabb autók km óráját is.

Csak minden országban azt hiszik, hogy csak náluk tekernek és a külföldiek nem :)

2015. nov. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
En 3 eve foglalkozok kinti autok behozatalava. A tapasztalatom, hogy akinek ilyen autoja van, annak van mellette masik auto. Nekem most egy H ASTRA OPC-m van es peldaul nekem is van mellette egy dizel 208. Keves futad ez miatt van. De elotte volt egy ee46 320D BMW- es.egy A4 B7 2.0 PDTDI Audim, amikben 200.000 felett volt a km,de mivel sokat autopalyaznak a nemetek, valamint tobbnyire koltenek az autojukra, ezert mind ket kocsim ugy nezett ki, mint egy hazai 100.000 kilometert futott auto. A kinezett autoknak az a legaldo arait ne nezd, mivel nem veletlenul lenyegesen olcsobb a tobbinel. Plusz vannak olyan autok, melyek a Benelux allamokbol lettek behozva, majf utana kaptak nemet okmanyokat. Szoval csak korultekintoen es mindenkepp vigyel hozzaerto embert,szerelot
2015. nov. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Telorol irok, de remelem kitudod olvasni, amit irok:) Laptopot es a markahoz valo progit erdemes kivinni vagy ott szerelonel ratenni, mert a valos kilometert is meg lehet nezni. Pofon egyszeru. Nagyon nem mennek bele, de 9000 km elteresnek kell lennie a km oran mutatotthoz kepest.
2015. nov. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!