Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges 6 Voltból 12...

Lehetséges 6 Voltból 12 Voltos feszültséget előállítani?

Figyelt kérdés
Ha lehetséges, akkor az teljes mértékben olyan mintha alapból 12 voltos rendszerem lenne?

2015. nov. 1. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges. Annak idején, mikor a Trabantok még 6 V-osak voltak, a beépített rádiójuk (ha épp volt, de ez nem volt gyakori) 12 V-os volt. Ehhez egy konvertert építettek a rádió elé.

Az ilyen átalakítóknak van egy maximális teljesítménye, ami fölött nem terhelhetők. Ha csak egy-két elektromos fogyasztót látnál el 12 V-ról, akkor van értelme ilyet beszerelni. De arra nem jók, hogy minden fogyasztót 12 V-ról hajts: a hatásfokuk a legjobb esetben is 80-85% körüli, tehát már 120 W-os teljesítményél sem elhanyagolható a veszteség és az átalakító melegedése.

2015. nov. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyet kell értenem az első hozzá szólóval ez kb így is van, és ezen már nincs mit ragoznom.


Jóformán csak egy dolgot érdemes maximum kettő fogyasztót rákötni és ennyi, ez inkább a rádióra igaz. Első autóm Trabant volt, kezdő autónak kaptam gyakorlásnak, rádió nem volt benne mert az előző gazdája aki szintén gyakorlásra vette kiszerelte belőle mert a rádió többet ért mint az egész autó. Lényegében az ő tanácsára csináltam meg úgy ahogy az első írta, mást nem is variáltam vele, ezt egy villamossági szakember ismerősöm javasolta hogy abba az autóba minden 6 V-ra van tervezve, 12 re ne akarjak mindent átalakítani mert annyit az inverter sem bírna el, hanem maximum a rádiót meg ha kell rá cigaretta gyújtó hogy ráköthessek GPS-t vagy bármi egyebet vagy csak töltőnek kell telefonhoz akkor az még szóba jöhet.

2015. nov. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
egy 50 köbös motoron szeretném az első lámpát, hátsó lámpát, a pislogókat, és a ledet átalakítani. Szerintem az annyira nem terhelné le
2015. nov. 1. 20:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Inkább cseréld az egészet. Ez így kicsit drágának és bizonytalannak tűnik
2016. aug. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!