Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van ha egy dízelnél szakad...

Mi van ha egy dízelnél szakad a vezérműszíj? Pl.1.7 td isuzu,1.9tdi vw? Kuka a motor? Ha jól tudom az isuzu 8 szelepes, elméletileg ott nem gond, vagy de?

Figyelt kérdés

2015. nov. 2. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerencsés esetben csak elgörbül néhány szelep. Pechesebb helyzetben, beszakadhat a dugattyú teteje, görbülhet a hajtókar, törnek a himbák, vagy akár a vez. tengely is.
2015. nov. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha elszakad akkor akkora kárt okoz a motorban hogy hiába nem megy teljesen tönkre de kész vagyon a helyre hozása, mert a szelepek így is úgy is kukába végzik és ezzel az erővel már érdemes másik blokkot vásárolni.
2015. nov. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a 8 szelepes isuzunál is összeveri a dugattyú a szelepeket szerintem, ugyanúgy ahogy a 8 szelepes TDInél is.
2015. nov. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Dízelnél nincs olyan hogy "nem gond" a szíjszakadás. A nagy kompresszió miatt mindenképpen összeérnek a szelepek és a dugattyúk. Van pár benzinmotor aminél nem sérül semmi ha szakad a szíj, de ez ritka.
2015. nov. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!