Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogom van követelni a kerületi...

Jogom van követelni a kerületi önkormányzattól, hogy igazolják, hogy törvényesen lett kiszabva a bírságom? (hitelesített eszközök, stb)

Figyelt kérdés
Úgy tudom, rengeteg a törvénytelen bírság parkolás ügyben!

2015. nov. 3. 16:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A bírsághoz általában jár határozat is. Ha úgy érzed, hogy nem megfelelő az indoklás, akkor arra hivatkozva lehet fellebbezni, megjelölve, hogy szerinted hol hibázik a dolog, miért nem indokolt a bírság.
2015. nov. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Határozatot kaptál? annak alapján eltudod dönteni, jogos, vagy nem!
2015. nov. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mikulás csomagot. De a netről tudom, hogy ez a kerület tömegével szab ki törvénytelenül bírságokat. Pl. nem tudnak felmutatni hitelesített eszközöket. Ilyesmiről én hogy tudok meggyőződni? Ha megvárom, míg eljutunk a bíróságig, addigra 100ezer lesz a büntetés. AZ gáz lenne.
2015. nov. 3. 17:40
 4/14 Beviz Elek ***** válasza:
88%
Hibáztál, kifizeted. Ne kiskapukat keresgélj
2015. nov. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
" De a netről tudom, hogy ez a kerület tömegével szab ki törvénytelenül bírságokat."....hú,ez aztán egy nyomós érv,hogy miért nem akarod befizetni a büntit!!Amúgy meg rendkívül hihető,hogy mindenkit már csak azért megbüntetnek mert ott van......
2015. nov. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
2015. nov. 3. 20:04
 7/14 anonim válasza:
23%

Sziasztok! Mindig az a gond, amikor olyan emberek írkálnak egy kérdésre, aki semmivel sem járulnak hozzá a kérdés megválaszolásához. Értsük már meg, hogy itt nem véleményt kérdez egyik kérdező sem, hanem azt, ami a kérdésben van. Ha meg nem tudtok valamit, kérdezzétek meg, mielőtt hülyeségeket írtok. Az utolsó 2 ember elég szánalmas. Felesleges össze vissza írkálni, erre senki sem kíváncsi.

Egyébként meg részletesen le van írva, hogy milyen törvényi előírásoknak kötelesek megfelelni az önkormányzatok, ill parkoló cégek. Ha a törvényetk valamelyikét nem tartják be, akkor teljesen mindegy, hogy te tényleg nem vettél jegyet és amúgy jogos lenne a büntetés. Ilyenkor érvénytelenné válik a bünti, de ezt nyilván nem fogják nekünk a TV-ben reklámozni.

2015. nov. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Önkormányzat, bírság? A közterület felügyelet szokott bírságolni, az önkormányzati parkolóőr pedig pótdíjaz.

Természetesen semmit nem írtál le a bírságolásodról, nehogy lehessen érdemben válaszolni!

Ha csak veszekedni akarsz, ez nem a legjobb hely rá!


Gondolom parkolási pótdíjat lehet, mert a kukás rendőrnek (közteres) nem sok "hitelesített eszköz"-re van szüksége, míg a parkolóőr idő alapján pótdíjaz.

Biztos kell neki egy atomóra, hogy pontosan a megadott időben tudja megírni a cetlijét.

Fura, hogy engem sose "bírságoltak meg" csak úgy mondvacsinált okkal, pedig szinte minden nap parkolok fizetős övezetben néhány órányit, másnak meg naponta akad gondja...

:(


Igen, volt már "mikulás csomag" a szélvédőmön. Volt amit befizettem, mert jogos volt. Volt olyan amikor autót cseréltem és rossz rendszámot küldött el a parkolási applikáció (mert nem állítottam át), de felhívtam az ügyfélszolgálatot, elrebegtem a sirámomat és egy óra múlva már törölték is a pótdíjat, csak be kellett menni és írni egy kérvényt.

Aztán volt olyan amikor nem vettem jegyet, de mikor megtaláltam a mikicsomagot volt még időm SMS-t küldeni, és egy telefonhívás után szintén törölték a pótdíjat.


Kukásoktól is kaptam már csomagot, igen, szar helyen álltam. Befizettem, miért cigánykodjak ha tényleg én voltam a hibás?

2015. nov. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Fogjuk már fel, hogy a pénzbeszedésre mennek, törvénytelenül büntetgetnek. És ha törvénytelenül, akkor érvénytelen a büntetés, akkoris ha az autós a hibás. Fel tudjuk ezt fogni?

Senki nem tud válaszolni, akkor meg minek válaszoltok??? Hasznosabb lett volna, ha leültök megpucolni 3 kg krumplit. Tisztelet a kivételnek. Kinek nem inge...

Utolsó is jön itt hogy "kukás rendőr" meg közteres meg ilyen f@@szságokkal, mikor nem erről van szó.

2015. nov. 4. 08:54
 10/14 anonim válasza:

Hagyjad Kérdező, ez az oldal tele van idiótákkal!! A birkanépnek hogy akarod megmagyarázni, hogy a hivatalos szervek törvénytelenül azt csinálnak meg, amit akarnak?? Hát ezek nem fogják fel. Szaladnak befizetni, jaaaajjjj befizetem, de arról fingjuk sincs, hogy törvényi előírások vannak. Az az ember 30 perből 30-at megnyert, vajon miért?? De nyilván nem kürtölik túl széles körben szét!

A nem a kérdésre adott válaszok meg egyszerűen nevetségesek. Az a baj, hogy pont az ilyen birkák miatt tehetnek meg velünk a hatóságok, önkormányzatok BÁRMIT! És még büszkén itt osszák, hogy ők befizetik és kész meg blabla... menjetek már! A kérdés meg a törvényi háttérre vonatkozott, de senki sem arra válaszolt.

2015. nov. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!