Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Rendőrségi, térfigyelő kamera...

Rendőrségi, térfigyelő kamera mennyire hitelesített, egy esetleges piros lámpán való áthajtást illetően?

Figyelt kérdés

Adott egy település, melynek a belvárosában térfigyelő kamera van kihelyezve, a rendőrség jóvoltából. A kamerát elvileg az esetleges bűncselekmények megakadályozása érdekében hozták létre.

A kamera 150 m-re van egy közlekedési lámpától, enyhén jobbfordulatban (nem légvonal).

Kérdésem: egy esetleges sárga-piros-on való áthaladáskor mennyire hiteles e kamera élőképe, hivatkozhatnak-e rá egy ilyen ügy esetében, illetve mennyire látja pontosan, hogyha sárgára váltotta a lámpa, de az autós nem tud már biztonságosan lefékezni a lámpa előtt, s áthalad, majd akkor vált éppen pirosra, mikor a kereszteződésben van már, akkor a kamera mennyire látja torzítottan az eseményt? Ugyanis úgy tudom, hogy minél távolabb van egy dolog, a kamera annál pontatlanabban tud hozzá mérten viszonyítani....

Várom a válaszokat! Köszönöm!


2010. dec. 27. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hiteles, és bizonyítékként is felhasználható, amennyiben megfelelő felvételt csinál. Persze alapesetben nem hiszem, hogy ilyet figyelne, hiszen erre megvannak a speciális kamerák, illetve akkor közelebb lenne. Deha felhívod magadra a figyelmet, akkor lehet előveszik a felvételt.

Egyébként nincs olyan (kivéve egy rosszul beállított lámpánál), hogy nem tud biztonságosan megállni. Pont ezért vana sárga, hogyha meglátod, akkor A: vagy közel vagy és elég időd van, hogy átérj, vagy B: túl messze vagy, és akkor lassítanodkéne a padlógáz helyett.

2010. dec. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nyári gumi, 50 km/h-val, - 3 Celsius fok. Inkább a sárgába rohanást választottam, mint padlófék és becsússzak a kereszteződésbe, mert az sokkal veszélyesebb. Sajna elég kiszámíthatatlan ez a lámpa, mert sárgán már nem mennék át, de most nem így jött össze. Mikor pirosra váltott, akkor már áthaladtam a lámpán, s a kereszteződés vége felé tartottam.

Én is úgy gondolom, hogy nem ez a célja a térfigyelő kameráknak, s kicsi a valószínűsége, hogy ép arra felé "figyelt" s zoomolt volna! De kitudja, remélem nem veték észre a manővert! :)

2010. dec. 27. 15:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Használhatják, és ezek a kamerák elég jó képet is csinálnak, de tényleg elég kicsi az esélye, hogy arra nézett a kamera és fel is figyeltek rá.

De ez a magyarázkodás elég gyenge lábakon áll, ha már egyszer nyári gumid van, és hideg az idő, akkor haladj úgy, hogy megtudj állni ha kell, ha egy gyerek szalad ki eléd??? Akkor majd neki is azt mondod, hogy bocs, nyári gumim volt, úgy kell közlekedni, hogy a váratlan eseményekre is felkészült legyél, mondjuk az nem túl váratlan, hogy a lámpa pirosra vált:P

És itt nem a nyári gumin van a hangsúly, mert a télivel se lehet 90-100-zal menni a tükörjégen, letaposott havon.

Nagyon szájbarágós lett a vége, de azt hiszem a lényeg érthető :)

2010. dec. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem amit mondassz.... igazad van teljes mértékben! Már csak reménykedem! :)
2010. dec. 27. 17:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Hello!Pont ilyen volt velem nemrég, december közepén, de itt Pesten, pont váltott a lámpa, amikor beértünk, nyári gumi volt a kocsin elöl + esett a hó is, eléggé megcsúsztunk, nem tudtunk megállni. Már van téligumim, remélem nem jön csekk. Nem tudom, hogy ahol átmentem volt-e kamera, ha volt, remélem, nem kaptak le.
2010. dec. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne gondold azt, hogy olyan mereven figyelik azt a kamerát... Leginkább akkor veszik elő a felvételeket, ha történt pl. egy baleset, vagy egy bűncselekmény. Az annyira nem feltűnő, hogy te átcsusszantál a lámpán... Nyugi, és reméljük a legjobbakat!
2010. dec. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. dec. 30. 16:09
 8/8 anonim ***** válasza:

egyébként a kresz szerint sárgánál akkor kell megállni hogyha nem vészfékezéssel tudod megállítani a kocsit

remélem segítettem

2010. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!