Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A benzincsapon nem folyik át...

A benzincsapon nem folyik át az üzemanyag, de miért?

Figyelt kérdés

Nemrégiben beruháztam egy simson s51 motorra,és nagyjából elkezdtem rajta minden cserélni, ülés kormány lámpák stb.

Amit nem kell cserélni azt kicsit helyrepofozom, és így voltam a benzincsappal is amin megnyitott és tartalék állásba sem folyik át rajta semmi, vagy ha igen, akkor ugy 1-2 perc amig a csap alján a kis tartály megtellik, utána cseppenként elindul a csőben a csőszűrő felé, ott azis megtellim egy jó 1-2 perc alatt(vagy nem) ezután apró cseppekbe meg el a karburátorig, vagy ugy sem. ezután levettem a tartályt és belenéztem, amire szám,ítottam, teljesen rozsdás, utána a csavaros techinával kipucoltam, elfogadható állapotzba, és ugy sem akarta átangadni, a szűrő lehet a rossz vagy mi a fasz?



2015. nov. 4. 16:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
az a helyzet hogy még mindig bizonytalanúl állok ott ahol indultam, gyakorlatilag a rozsda az még mindug darabokba mázólodik le róla, és nem tudom mi legyen vele, cserélni nem akarom, ezért gondoltam erre az átalakítóra, ami olyan mintha az egészet lepucolnád és átfestenéd, szóval az kell hogy legyen rakta rozsda, különben nincs mit átalakítania
2015. nov. 4. 21:01
 12/15 anonim ***** válasza:
szerintem ha tényleg ennyire rozsdás az a tank belül,jobban járnál,ha vennél egy másikat,mert ezt úgysem fogod tudni teljesen kipucolni,és ez a sok szemét ami benne van később még sok probléma forrása lehet!
2015. nov. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz cserélni tankot, akkor mindenféleképpen el kell távolítani a rozsdát és nem átalakítani. Az ilyen pepecselős lötyik arra jók, hogy vékony felületi rozsdát eltávolítsanak, de vastagra nem túl hatásosak. Tankot vedd a kezedbe, egy marék kisebb facsavar, szög, kis homok/sóder plusz kövek a belsejébe és kezd el rázni. Tedd ki a stoppert és rázd 5percig megállás nélkül, pihenj, ismételd. Bőven olyan állapotúra lehet hozni, amit nem kell cserélni és még használni is lehet. Ha végeztél a rázással akkor igyekezz minden kis homok szemet is kiügyeskedni, de utána mindenképpn kikell mosni, de nem vízzel. Erre a célra jólehet a denszesz viszonylag olcsó és ha kiöntöd a földre semmi baj nem származik belőle. Aztán érdemes szétszedni a benzincsapot, sőt lehet ezzel kéne kezdeni, jártam úgy kezdőként, hogy azt az anyát, ami a forgófejet szorítja annyira meghúztam, hogy az anya mögotti gumi összepréselte és egyszerűen nem tudott elég benzin átfolyni. Minden tiszta volt mégsem folyt, rájöttem a sokadik motormegállás után, hogy ha nem tépem rá akkor is tömít a gumi csak éppen át is folyik a nafta. Érdemes egy új szűrőt is venni, lehetőleg papírszűrőt, legalább 250FT és a bentmaradt honokot szépen kiszűri
2015. nov. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

egy kis irodalom, ez kiszed minden rozsdát és mocskot a tankból


[link]

2015. nov. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
hm....ez nem is olyan rossz ötlet:)
2015. nov. 7. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!