Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől folyik az üzemanyag, ha...

Mitől folyik az üzemanyag, ha teletöltik a tankot?

Figyelt kérdés
Mondta ismerősöm, hogy volt, hogy tele tankolták a kocsit, és csöpögött az üzemanyag. Tényleg van ilyen?
2010. nov. 1. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Van persze! Általába az a cső szokott elérni, amin át a kúton a pisztolyból a tankba folyik a benzin, az szokott szivárogni, vagy a bilincs le van lazulva róla.
2010. nov. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy van túlfolyója a tanknak.

Az én robogómnál ha színültig tankolom akkor folyik a túlfolyón de ha rendesen beleteszem a pisztolyt és úgy kattanásig akkor nem.

2010. nov. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A föld alatti tartályból hideg anyagot töltesz az általában melegebb tankba, az ott melegszik és kitágul. 1-2 fok is a benzinnél térfogatváltozást okoz.
2010. nov. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 jozsi2011 válasza:

Nekem van a kocsin túlfolyó szelep. Amikor tankolok és kerekítem a végét akkor van, hogy kicsit túlfolyik és a kocsi oldalán folyik le a benzin.

De láttam már példát a kúton arra is, akinek szintén volt túlfolyója és dumálgatott miközben tankolt, végül benzin tócsában állt a kocsival együtt :D:D:D

2011. jún. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A térfogatváltozás miatt, ahogy már írták. A hideg benzin elkezd kitágulni.

Velem is előfordult már motorral csirke koromban. Teljesen teletankoltam, mire kimentem a kútról, a tanksapka alatt nyomta kifelé és folyt le a tankon, rá a forró blokkra. :-D Azóta nem tankolom soha tele.

2011. jún. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
meleg van és megnő a benzin térfogata és amikor teletöltik akk még hidegebb és ahogy melegszik megnő és kifolyik :P
2011. jún. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 spongebubus válasza:
Igen nekem is szokott folyni, de a szuszogó a tank tetején valószínűleg koszos és nem zár rendesen. nem csak a levegeőt engedi be az üzemanyag helyére hanem az üzemanyagot is kiengedi.
2011. jún. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!