Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra F-et milyen motorra...

Opel Astra F-et milyen motorral érdemes venni?

Figyelt kérdés
hétvégente lenne bele téve kb 2x100 km. Egyetemről haza, meg vissza. ezen kívül kisebb távokra. nem ragaszkodok se a dízelhez se a benzineshez. De annak örülnék ha nem egy erőtlen sz@r lenne.

2015. nov. 4. 21:20
1 2
 11/17 Csaba1207 ***** válasza:

Szia!

Az alap 1.4 gyenge. Az 1.6 gyenge (75ló) A 16 szelepes ecotec motorosok nagyon fürgék, de ha egyszer elkezdi enni az olajat, akkor gyalázat tud lenni. Nagyon figyelni kell náluk az olajszintet. Öreg, 10 év feletti ecotecet nem vennék.

Amt javaslok, az az SI motoros 8 szelepes benzines típusok. Az 1.4-es 82 lóerős, pengén megy, kimegy a világból, nekem volt ilyen, télen is 7 liter, pedig nekem nehéz a lábam. Ha kevesled a lóerőt, vegyél 1.6 Si-t, az 100 paci felett van, az már nagyon megy. Ha megnézed a használtautón, 1.6 Si-t alig találsz. Egyébként ezzel nyomták az Astra kupát, simán kárpit nélkül legyártották az 1.6 Si-t, és max kapott egy kis vezérmű tengely + légszűrő tuningot. Nagyon jó kis gép, és a 8 szelepes motor világbajnok, egyszerű mint a szög.

2015. nov. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Csaba1207 ***** válasza:

Ja persze 1.6 Si van utcai verzióban is, csak gyártottak az astra kupába is belőle.

Mint régi Astra tulajdonos, azt mondom, hogy ez volt a legjobb motorja az F Astrának.

2015. nov. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek ! Sokat segítettetek, az már biztos hogy SI kéne, az meg majd eldől hogy mekkora.
2015. nov. 6. 17:59
 14/17 anonim ***** válasza:

Én F astrából 1.8-ast vagy 2.0-t vennék és 16 szeleppel. :)

A többi annyira nem dinamikus.

2015. nov. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha már megyünk felfelé motorban, akkor én megy hagynám az F Astrát és néznék valami pofás B Vectrát. Ugyanúgy rohad, de cserébe kényelmesebb, szebb.. :D
2015. nov. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
1.4 60 le nem is fogyaszt sokat szerintem célnak megfelel
2016. jan. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
az 1.4 60le egy porszívóba se elég... az én vezetési stílusommal 8 liter felett enne de cserébe nem menne semmit.
2016. febr. 9. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!