Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezek közül melyiket érdemes...

Ezek közül melyiket érdemes választani? (4 autó)

Figyelt kérdés

Opel Astra (F)

Dacia Logan

Volkswagen Lupo

Daewoo Tico

Melyik a legbiztonságosabb?

Melyik fenntartása a legolcsóbb? (Benzinpénz,szervizeltetés)

Illetve melyik fogyaszt a legkevesebbet?(inkább városban, de vegyesterepen is használnám) Valamint mennyire felel meg egy 18-22 év körüli fiatalnak? (első autó lenne)

Minden választ, tanácsot, észrevételt előre is nagyon szépen köszönök.



2015. márc. 23. 10:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A Dacia Logan korban hol lenne ezekhez képest? Mert szerintem az más árkategória


Ha kifogsz egy jó Astra-t akkor messze azt lesz a legolcsóbb fenntartani. Méretéből adódóan messze jobb mint a Lupo, meg a Tico. Minőségre biztos, hogy jobb a Lupo, de én pl személy szerint olyan kicsi autót nem vennék. Tico kizárt.


Golf III/IV?

2015. márc. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

[link]

Daciaból ezt néztem, de akkor lehet, hogy elnéztem valamit.

Tico mindenképpen kizárva?

VW Lupo szerintem is elég kicsi, nem tudom, hogy egy 180+ magas ember kényelmesen elférne e benne.

A golfnak utána nézek, köszönöm. Ment a zöld. :)

2015. márc. 23. 10:32
 3/18 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy az Astra vagy a Golf biztonságosabb?

500.000 forint lenne rá, más tanácsot is szívesen fogadok.:)

2015. márc. 23. 10:39
 4/18 anonim ***** válasza:

astra típushiba a rohadás,hátsó sárvédőívek, küszöbök.

motorikusan elnyűhetetlen, főleg az 1.4, 1.6 benzines. ez utobbinal még vezérmuszijszakadasnal sem törnek a szelepek!


golfban annyira nem vagyok járatos, de a 3 asokat annyira nem dicsérik...


Ha dízelben gondolkozol, akkor astranal a DTL motorost kerüld, csak isuzut vegyel.


am a veleményem a többi autorol:

Logan: egy csomo cikket olvasni a silany anyagokrol amikkkel gyártják. ormotlan, alaktalan kocsi.

Lupo: kicsi..szerintem, abszolult nem féfias (márha az vagy :D ) az SDI motorost keresd, nemtúl izmos, de kivisz a világból.

Tico: papírvékony lemez, kis benzinmotor, könnyű..hat nemistudom...talan bevasarlokocsinak, de kispolski méretű csak magasabb.

motoikusan allitolag megbízható...


Benzinest olcsóbb fenntartani, de többet eszik.

Dízellel eljársz 5-5.5 literrel a fentebb emíletettekkel, de ha valamit kell rajta szerelni, az huzosabb.


városi ill hetvegi hasznalatra benzinest ajanlok.

Ha sokat kcsikazol vele (havi 1000 km fölött) akkor sztem erdemsebba dízel.


Faternak 1.4 es astraja van, 6 litert evett regebben, mostansag 7 körül jar vele vegyesen.

1.6 os szintén ugyanennyit kér vegyesen, ha nem hajtod.


az SDI lupoval eljarsz 5 literrel, de 55 ló csupán....

2015. márc. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Hát hallod jobbnál jobbakat írtál...:D

Astra F: régi modell és hajlamos a rozsdásodásra. Legalább 7 litert eszik.

Dacia Logan gyenge minőségű.

Lupo: elég kicsi autó, ráadásul nem is gyakori

Tico: régi autó, de keveset fogyaszt, csak elég röhejes a kinézete és nem is egy 18-22 éves fiatalnak lehet elképzelni egy ilyen kocsit hanem egy nyugdíjasnak.


Amit én tanácsolok az a Punto II és a Clio II. Elég jól felszereltek és 2000es utánit kapsz fél millióért.

Nekem Clio II autóm van. 6 liter körül eszik, légzsák van benne, szervó, ködlámpa, el.ablak,el. tükrök, ABS, távirányítós centrálzár.

Ha tényleg gondolkodsz egy Logan-on akkor már inkább Thaliát vegyél. Az se rossz autó de minőségben még mindig jobb a Clio II.

2015. márc. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Lány vagyok! :)

Egy oldalon találtam ezeket az autókat felsorolva. Tulajdonképpen én még egy Lada samaraba is belemennék annyira nem értek az autókhoz.

Punto II, Clio II mennyire biztonságos? A biztonság a legfontosabb,mivel rólam van szó.

A kinézete számomra nagyon mindegy :)

Szóval összességében ami érdekel egy autóban, hogy milyen biztonságos,és mennyit fogyaszt.

Akkor eddig összegezve

Punto II, Clio II, Thalia közül valamelyik?

2015. márc. 23. 11:28
 7/18 anonim ***** válasza:
A Logan jó vételnek tűnne, előnye lenne a gázüzem, de egyben ez a hátránya is lehet, mert sokat járhattak vele, ha már gázüzemre alakíttatták. Ha esetleg kevés kilométer lenne benne, mégis érdemes megvenni.
2015. márc. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

csajos kocsinak egyértelmű punto v clio :D


mindkettő megbízható, annak ellenére h olasz és francia kocsik...jol megvannak csinalva.


biztonság:

amiket írtunk jók, mert van bennuk anyag...az ujakat felejtsd el, mert vekony lemez , stb hiaba vna legzsak, ha szétnyom a kaszni...


és temészetesen neked benzines kell egyértelmű ez is.


clio talan a legjobb valasztas sztem.


a thaliat felejtsd el...semmirvalo auto tee fölösleges elektronikkkal...

2015. márc. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
nemkell neked gázos...nincs értelme ha keveset jársz vele..
2015. márc. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Őszintén..

Kisvárosból-> megyeszékhelyig mennék vele körülbelül hétvégente egyszer (25 km oda, vissza) ha van valami egyéb dolog, akkor oda.

Viszont ha felvesznek egyetemre, akkor Kisváros - Budapest távolságot megyek péntek-vasárnap. (155-155 km, tehát hetente 310km.

Meg kisebb nyaraláshoz kéne Balatonra,Fertőtóhoz.

2015. márc. 23. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!