Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autó erősítő kell...

Milyen autó erősítő kell hozzá? bővebben lent

Figyelt kérdés
.2 db Dld 500+ 50 l es 100 as reflexcsővel. Http://pitoncaraudio.hu/subladak/reflex/dld-acoustics-50l-30-cm-dld-500. html meg pontosan két ilyen hangfalat a kalaptartóba. És azt szeretném megkérdezni, milyen erősítővel szólna ez igazán jól, és összehangoltan?
2015. nov. 6. 12:57
1 2
 1/11 dirtboy ***** válasza:

nem nagyon értem a kérdést valamint a link sem jó.

kettő darab dld 500 mélyet szeretnél meg még valami hangszórót a kalaptartóba?


ha van mélyed akkor kalapba ne rakj semmit mert nincs értelme,a mély a hanghullámaival szerencsétlent elnyomja.

pont mint ahogy a kocsi oldala remegésnek indul a mélynyomó hullámaitól úgy a kalaptartóban lévő hangszórók membránjai is küzdenek majd vele.

ezáltal nem úgy szólnak majd mint kéne.


van pár variáció a bekötésre.

pl 1 csatornás erőre párhuzamban 2ohm lesz,sorosan 8ohm.

2csatonás erőnél hídban és párhuzamban csatornánként 1ohmal terhel amit nem nagyon kedvelne a kétcsatornás,hídban és sorosan pedig 4ohm lenne csatornánként.

a két csatorna külön használata esetében is 4ohm lenne a terhelés.


én azt mondom vagy egy erős 2csatornás legyen neki és a nyomók sorba legyenek kötve az erőre pedig hídban legyenek vagy monoblokk legyen nekik és arra párhuzamban kösd.

a dld 500 nyomó kb 350W rms-teljesítményt visel el.

200W rms-től már egész erősek.

szóval lehetőleg ehhez mérten válassz erősítőt nekik valamint csak rms adatot nézz erő vásárlásnál.

a maximumok az mind többszöröse a valóságnak.

2015. nov. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem! :) És a Kicx kap 47 Erős lenne már neki ? :) igazából nemértek hozzá, de nagyon tetszenek a hangnyomás versenyek és egy 1000 w rms -t szeretnék összehozni :)
2015. nov. 7. 01:04
 3/11 A kérdező kommentje:
Elmennék 1-2 re idővel :)
2015. nov. 7. 01:05
 4/11 A kérdező kommentje:

Tehát nagyjából ilyen keretek között kéne egy ütőset összehozni, mit ajánlasz ? :)

ez a szabályzat :

1200watt RMS, max.100 Amper biztosíték az erősítőben, az erősítőnek a csomagtartóban kell lenni.

2x20cmsubwoofer, 2x25cm subwoofer, 2x30cm 1x38cm subwoofer.

Frekvencia20-60Hz

Minden technikát és hangfalat a csomagtartóba kell elhelyezni a kalaptartó vonaláig, túl lógás nem

megengedett.

Egy akkumulátor engedélyezett a gyári helyen.

Gyári ládák indulhatnak,vagy gyári-as kinézetű bekárpitozott ládák.

A mély ládába 2x100mm vagy 1x160mm átmérőjű reflexcső lehet.Nyílás esetében ez 200cm2

felületű lehet.

100-as cső esetén: 190mm (aeroport),160-as esetén külső cső átmérő 245mm(aeroport)

Max6 Farad Kondenzátor engedélyezett

2015. nov. 7. 01:06
 5/11 dirtboy ***** válasza:

Ezt azért gondold át,egy hangnyomásra épült hifi nem olcsó dolog. amit meg kevés pénzből össze dobálnak aztán elindul az ott is végez meg ki is nevetik.

a hangnyomás nem ennyi hogy 1-2 izmosabb nyomó meg egy erősítő aztán kész is a 150dB.


1000W rms-t szeretnél és kicx kap 47, négycsatornás a kiszemelt?

az 500W rms-t tud hídban.

neked inkább a QS széria kéne nem a KAP.

qs1.600 vagy 1.900.

na és nem dld500al mert az hulladék hanem valami komolyabb.

dld-n belül minimum dl12 legyen vagy dl124,az dupla tekercses 2x4ohm tekercselésűek,azzal párhuzamosítva 1ohmra tudsz kötni.


kondenzátor pedig felejtős,csak autóhifis akumulátor bírja ellátni táppal az erőt,kondi szart sem érne.


de ha nem értesz hozzá semennyire akkor előbb elméletet tanulj ne vásárolgass mert aztán később döbbensz rá hogy ez az egész sokkal bonyolultabb és pénz igényesebb mint gondoltad.

2015. nov. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszodat :) egy 300.000 ft ot szannek ra kb
2015. nov. 22. 09:17
 7/11 A kérdező kommentje:
Te kulonben ezzel foglalkozol? hogy igy ertesz hozza? :)
2015. nov. 22. 09:34
 8/11 dirtboy ***** válasza:

az még a fent említett cuccokhoz sem elég.

qs 1.900 100ezer

kettő dl124 110 ezer

kellene egy pótaksi minimum egy datasafe 12hx300 vagy nagyobb.

a 12hx300 58ezer


már 268ezernél járunk de ládák még nem lettek építve,nincs fejegység és be kábelezve sincs az autó.

és ez még csak egy 2x30centis tartalmazó rendszer ami 2000W-ot tud.

2015. nov. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 dirtboy ***** válasza:

nem mondanám hogy nagyon értenék ehhez,van jó pár spl-es ismerősom meg láttam egy pár versenyt is.

én magam inkább SQ irányzatú vagyok,ahoz építettem a rendszerem.

én nem sok értelmét látom igazából az spl-nek,túl sok áldozattal és pénzzel jár.

igaz nálam is sok 100 ezerbe van de én hosszabb távon tervezek velük és az autóm is megmaradt 5személyesnek.

2015. nov. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
tudunk privatba dumalni? :)
2015. nov. 22. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!