Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért magas az olajnyomás?

Miért magas az olajnyomás?

Figyelt kérdés
3 nap állás után beindítottam hidegen az autót kiálltam vele a garázsból és olajtócsa volt alatta. Az olajszint a nívópálcán látszódott, de csak kicsit érte az olaj a pálca alját. Az olajnyomás alapjáraton 5 bar lett. Attól lehet magas olajnyomás mert kevés benne az olaj?

2015. nov. 6. 19:56
 1/8 Gábor t ***** válasza:
100%
Szia. Attól , hogy kevés az olaj nem lesz nagy az olaj nyomás, Hideg motornál meg lepően magas az olaj nyomás, nem rég mértem, és hidegen a szabályozott nyomás fölé ment a mutató, igaz fordulaton.
2015. nov. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mikor volt cserélve? milyen autó?milyen olaj,ásványi?ezt nem a kevés olaj okozza,ha nem más,pl:dugulás valahol.
2015. nov. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Passat vr6 az auto!
2015. nov. 6. 20:53
 4/8 anonim ***** válasza:

az olajszintnek semmi köze az olajnyomáshoz, inkább az olaj sűrűségének...ha hidegen indítod, akkor más a 10W40 nyomásértéke, mint a 0W20-é...

ha 20W50-et öntesz bele még magasabb...persze ez nem jelenti a jó kenést..általában hengerenként 0,7 barnak kell lenni..hat hengernél ez legalább 4,2 bar a végnyomás...olajtól függően..

2015. nov. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2-es laci. 4-es ez mind szép és jó amit írtál,csak azzal van a baj,hogy 1000 fordulatonként kell 0,7-0,8.barnak lennie a minimális olajnyomásnak,üzem meleg olajnál.a te számításod szerint,6x0,7=4,2 + mérnökök fordulat/mp szorzata .NEM,a minimális olajnyomás 0,7bar 1000-enként olaj gombánál,mert nem tudod mérni máshol.ez az összes utcai autóra vonatkozik,és mindegy hány hengeres autó,csak fordulat függő.a nagyon sűrű olajnál sem lehet ilyen magas nyomás hidegen.valószinű olajnyomás biztonsági szelep leragadt.
2015. nov. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az olajteknő adta meg magát ki van szakadva, ma reggel beindítottam és 5 perc után már csak 4 baron volt. Utána le is állítottam nem akartam bajt csinálni.
2015. nov. 7. 12:19
 7/8 A kérdező kommentje:
10w60 az olaj ami benne van!
2015. nov. 7. 14:02
 8/8 anonim ***** válasza:
laci max 5w-30-as jön a tél. 0w-30-as minőségi,magas teljesítmény szintű motor olajat töltenék bele.
2015. nov. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!