Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Túlmelegszik a motor! Mitől...

Túlmelegszik a motor! Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Van egy Fiat Brava-m, a vízhőfok mérő közép és háromnegyed állásba ingadozik, de van hogy majdnem belemegy a pirosba.

A hűtőt ki cseréltem mert lyukas volt,s ezzel eggyütt a vizet is, de a mutató még igy is rosszat mutat. Ha nyomom a gázt pl: előzök, felmegy majdnem a pirosba, ha leszállok a gázról vissza áll háromnegyed állásba de nem megy le teljesen középállásba a hőfokmutató.

Vajon a termosztát lehet mocskos? Ki lehet azt pucolni? Vagy inkább vegyek bele másikat?

Vagy netán hengerfej tömítés a gond? Bár azt tavaly csinálták, egy év alatt tönkrement? Használhatom igy hogy nem engedem bele a pirosba a mutatót, csak próbálom háromnegyedes állásba tartani?

Segítségeteket előre is köszönöm!



2015. nov. 7. 14:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
cserélj termosztátot
2015. nov. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Jah látom írtad, hogy nem klímás. Akkor csak 1 fokozatú.


Ha városon kívül mész mondjuk 90-el, akkor is háromnegyeden áll?

2015. nov. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Igen, háromnegyed állásba áll,vagy feljebb, de ide oda ingázik, hol elindul fel, hol le, de nem megy le a feléig az istenért sem. Kisebb sebeségnél városon kivűl pl 60 km/h nál háromnegyed alatt ingázik. Ha elektromos baja van, mit nézzek rajt
2015. nov. 7. 18:26
 14/20 anonim ***** válasza:
Első körben, akkor szerintem is a termosztátot nézd meg. Egyszerűen vedd ki és próbáld meg anélkül.
2015. nov. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen a hasznos tanácsokat, holnap megpróbálkozom vele, ma már elegem van.

Szép estét!

2015. nov. 7. 18:34
 16/20 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg azt, hogy amikor már középállás környékén van a mutató, tehát a víz az olyan 85-90 °C körül van, hogy akkor milyen meleg a hűtő. Normális esetben ilyenkor már a hűtőnek is forrónak kell lennie. Szerintem nem nyit ki a termosztát teljesen, de ez csak egy tipp.
2015. nov. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Nekem is ez a gyanúm, mint amit az utolsó írt.
2015. nov. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Elsősorban próbáld alapjáraton légteleníteni a rendszert nálam is volt ilyen hiba hogy kicseréltem a hűtőt mert lyukas volt az egész, és csak ment fel a mutató az egekbe. Én is vittem szerelőhöz ott is mondtak mindent hogy mi lehet, de mivel sürgős volt az autó nagy útra így otthagyta a szerelőknél hogy nézzék át, egyszer felhívtak hogy szerintük hengerfejes az autó, de megvárják vele a szakszervizes kollégát aki szintén átnézi. Ő is átnézte felhívott mondta hogy légtelenítették a rendszert és egy keveset még töltöttek utána de mondták hogy még másnap ne menjek be rögtön érte ha nem muszáj mert le ellenőrzik újra. Akkor bementem érte mondták hogy megoldódott a probléma viszont felhívták rá a figyelmem hogy a termosztát a végét járja. Átmenetileg nincs baj, de ha újra tapasztalom ezt a hibát forduljak hozzájuk és akkor termosztát csere. 2 hónapig baj nem volt vele ment rendesen de utána megint melegedett egyszer nagyon már majdnem pánikba estem mert nem akart lemenni a hőfok mutató, utána meg már azt vettem észre hogy csöpög alul a víz egyből mentem be a szervizbe pont délelőtt volt, az autót le sem mertem állítani csak gyorsan beküldtem a barátnőmet hogy szóljon be mivan egyből jöttek ki, mondták a termosztátnak annyi, várták hogy lemenjen 100 fok alá, vitték is be a műhelybe lehűtötték a motort egy mobilklímával segítettek rá aztán mondták hogy már ne is vigyem el mert már gáz termosztát csere kell stb... és azóta eltelt már lassan 3 év és semmi baj.
2015. nov. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Na mire jutottál Csikánó?
2015. nov. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Semmire, háromezredik kilométert járom, ugyan ezzel a hibával, csak most már ki is akad a mutató, plusz fogy a víz. Sajnos nincs rá pénzem se időm, hogy javítsam. Köszönöm a választ, majd egyszer talán sikerül megcsinálni, vagy marad a bánya!
2016. ápr. 2. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!